[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

نشاط‌آفرینی و استعدادیابی در قلب محلات، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مراسم اختتامیه و فینال مسابقات فوتسال محلات شهر شیراز جام «فجر تا رمضان» برگزار شد. این مراسم با حضور نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، قائم‌مقام شهردار شیراز، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز، معاون فرهنگی شهرداری شیراز و جمعی دیگر از مقامات مسئول در در سالن «پهلوانان نصیری» برگزار شد.
 تمرکز بر نشاط‌آفرینی است
نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر شیراز از تلاش‌ها برای گسترش زیرساخت‌های ورزشی خبر داد. محمدتقی تذروی در این مراسم گفت: استقبال از بازی‌های محلی بسیار زیاد است و امروز می‌بینیم که فرهنگ‌سراهای ما مورد استقبال قرار نمی‌گیرند و برخلاف آن سالن‌های ورزشی است و به یقین برنامه‌های گذشته حمایت از برنامه‌های ورزشی بوده و در آینده هم همین مورد را ادامه خواهیم داد. وی با اشاره به اینکه وقتی می‌بینیم مردم بیشتر از سالن‌های ورزشی استفاده می‌کنند، به طور حتم بودجه بیشتری برای امر ورزش در نظر خواهیم گرفت، گفت: امروز شاهد مسابقه فینال بودیم که تأثیر زیادی در امر امید و نشاط‌آفرینی در میان مردم داشت و فکر می‌کنم باید به تماشاگران این مسابقه نمره مثبت داد و این‌همه تماشاگر را نمی‌شود یک جا جمع کرد و چون خودشان علاقه به ورزش دارند، در این محل حضور می‌یابند. وی گفت: بودجه و شهر مال مردم است و ما هم خود را پاسخ‌گوی مردم می‌دانیم و سعی می‌کنیم به نیازهای مردم پاسخ بدهیم. تذروی درمورد توجه به ورزش بانوان هم گفت: اگر نگاه کنید، شاید اولین بار بود که ما توانستیم از یک تیم فوتبال بانوان حمایت کنیم. درست است که موفقیتی کسب نشد، اما در قدم‌های اول خوب بود و انتظار نداریم در همان ابتدای کار تیم قهرمان شود. همین که توانستند خودشان و تیمشان را پیدا کنند، می‌توان برای گام‌های بعدی منتظر اتفاقات خوب بود.
 هدف‌گذاری برای توسعه ورزش‌های همگانی
در ادامه رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز از تلاش برای استعدادیابی در میان کودکان و نوجوانان خبر داد. محمدعلی چوبینی، یکی از رسالت‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز را توسعه ورزش محلات و ورزش‌های همگانی عنوان کرد و گفت: مسابقات فوتسال محلات که اکنون به پایان رسید، از دهه فجر آغاز شد و بعد از ماه مبارک رمضان به پایان رسید و از 112 تیم از محلات مختلف شهر شیراز در این مسابقات شرکت کردند و شهرداری شیراز لباس ورزشی و امکانات را در اختیار این تیم‌ها قرار داد و شرایط را برای توسعه ورزش محلات و ورزش‌های همگانی و افزایش شور و نشاط در محلات فراهم کرد. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز افزود: این مسابقات به مدت 2 ماه طول کشید و امیدوارم بتوانیم بیش از پیش از این دست برنامه‌ها و مسابقات را در رشته‌های مختلف ورزشی برگزار کنیم و دوره بعدی این مسابقات هم اجرا خواهد شد. وی در مورد توجه به ورزش بانوان هم گفت: در بحث بانوان برنامه‌های جدی داریم تا در رشته‌های ورزشی که بیشتر مورد توجه بانوان بوده و بازی‌های هیجانی مورد توجه بانوان، با برنامه‌ریزی خوب و منسجم، مسابقاتی را طراحی کنیم و برنامه آن در آینده ان‌شاءالله اعلام خواهد شد.
 روحیه‌آفرینی در میان جوانان
قائم‌مقام شهردار شیراز از تلاش مدیریت شهری در راستای نشاط‌افزایی شهروندان خبر داد. آرش فرج‌زاده گفت: امروز شاهد اختتامیه مسابقات محلات که به همت هیئت فوتبال شیراز و با همراهی و حمایت سازمان فرهنگی شهرداری شیراز و شورای شهر از دهه فجر تا ماه مبارک رمضان برگزار شد، هستیم. وی گفت: این رویداد برای شهرداری 2 ویژگی مهم و بااهمیت را به همراه داشت؛ یکی از ویژگی‌ها ایجاد نشاط‌آفرینی و انگیزه روحیه‌آفرینی در بین جوانان و ایجاد سلامت در بین جوانان است که شهرداری از این امر قابل اهمیت به صورت تمام قد حمایت می‌کند و ویژگی دیگر این دوره مسابقات، توجه به وجود بالغ بر 170 محله در شهر شیراز دارد و ‌اینکه محلات می‌توانند یک تیم و یک با هم بودن و همراهی را در قالب یک تیم تجربه کنند، بسیار ارزنده 
است. 
او ابراز امیدواری کرد: سازمان فرهنگی شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز که عهده‌دار برگزاری دوره اول این مسابقات بودند، چنین مسابقاتی را برگزار کنند و برگزاری مسابقات در بخش‌های دیگر ورزشی در حوزه محلات و ایجاد رضایت جوانان ورزشکار و ورزش‌دوست را شاهد باشیم. فرج‌زاده گفت: برگزاری این نوع برنامه‌های ورزشی و فرهنگی به همراه اجرای پروژه‌های عمرانی، اجرایی و خدمات‌رسانی شهرداری شیراز، باعث نشاط‌آفرینی در بین محلات شهر شیراز می‌شود.
 نشاط‌آفرینی از فجر تا رمضان
بر اساس این گزارش، شایان ذکر است مراسم اختتامیه و فینال مسابقات فوتسال محلات شهر شیراز جام «فجر تا رمضان» برگزار شد و این مسابقات تیم‌های اول تا سوم و همچنین تیم اخلاق خود را شناخت. در مسابقه نهایی این مسابقات که عصر دیروز در سالن «پهلوانان نصیری» شیراز با قضاوت محمدمهدی حقوقی، جواد دهقان و محمد زارعی برگزار شد، تیم چابک توانست با یک گل از سد تیم سنگ‌سیاه عبور کند و به مقام قهرمانی این مسابقات دست یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی