[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۶
  • دوره جدید

روی خوش شیخ کویتی به ورزش ایران، روزنامه شیراز نوین

سفر رئیس شورای المپیک آسیا در ظاهر نتایج مثبتی برای ورزش ایران داشته و باید از این پس منتظر عملی شدن وعده‌ها باشیم.  به نظر می‌رسد مسئولان ورزش ایران از حضور ٢٤ساعته رئیس شورای المپیک آسیا در تهران نهایت استفاده را بردند و تمامی ‌خواسته‌های خود را از شخص اول ورزش قاره‌کهن مطرح کردند. شیخ احمد در نشست‌هایی که با معاون اول رئیس‌جمهوری، رئیس کمیته ملی المپیک، وزیر ورزش و رؤسای فدراسیون‌ها داشت، به خوبی از خواسته‌های ایران استقبال کرد و در جریان تمامی‌امور قرار گرفت.
 ملاقات شیخ احمد با جهانگیری
شیخ احمد الفهد الصباح رئیس شورای المپیک آسیا طبق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته، یکشنبه‌شب بعد از ورود به تهران با صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک و مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان دیدار و گفت‌وگو کرد. این شیخ کویتی صبح دوشنبه به نهاد ریاست‌جمهوری رفت و با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری دیدار کرد تا از زبان یکی از بالاترین مسئولان اجرایی کشور در جریان امور ورزش ایران قرار بگیرد.
در انتظار میزبانی‌های بین‌المللی
یکی از درخواست‌های مهم مدیران ورزش ایران از رئیس شورای المپیک آسیا درخواست برای میزبانی‌های بین‌المللی بود. وزیر ورزش در صحبت‌های خود در نشست مشترک اعلام کرد، بعد از اجرایی‌شدن برجام، ایران میزبان بیش از ٩٠‌رویداد آسیایی و جهانی بوده و توانایی خود را در این بخش نشان داده است. در همین راستا ایران از شیخ احمد کمک خواست تا در گرفتن میزبانی‌های بزرگ در رشته‌های مختلف کمک‌حال کشورمان باشد. از سوی دیگر به گفته صالحی‌امیری، درخواست ایران برای میزبانی از جلسه بعدی هیئت اجرای شورای المپیک آسیا مورد موافقت شیخ احمد قرار گرفته است.
درخواست ویژه برای ورزش زنان
دیگر مسأله‌ای که ایرانی‌ها در نشست‌های مشترک با شیخ کویتی مطرح کردند، درباره ورزش زنان بود. صالحی‌امیری در صحبت‌های خود خطاب به شیخ احمد از ظرفیت‌های بالای مدیریتی زنان ایرانی گفت و درخواست کرد که به‌ زودی کرسی‌هایی در شورای المپیک آسیا به مدیران زن کشورمان اختصاص داده شود. از سوی دیگر میترا نوری، نایب‌رئیس بانوان فدراسیون هندبال که به‌عنوان نماینده زنان در نشست صحبت کرد، درخواست تشکیل فدراسیون ورزش زنان کشورهای اسلامی‌ را داشت که قبلاً هم با مدیریت‌ هاشمی‌طبا و فائزه‌‌هاشمی‌ فعالیت داشته است. تلاش برای حل مشکلات سیاسی فوتبال و کشتی، بخشی که برای ورزش ایران در سال‌های اخیر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و گاهی ورزشکاران را با مشکلاتی مواجه کرده، مسائل سیاسی است. مهدی تاج و مسعود سلطانی‌فر در نشست خود با شیخ احمد درخواست حل اختلاف با عربستان در بازی‌های آسیایی را مطرح کردند. تیم‌های ایرانی در چند‌ سال اخیر از میزبانی مقابل تیم‌های عربستانی با تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا محروم شدند و شیخ احمد هم وعده داد که در این‌باره با رئیس AFC مکاتبه کند. از سوی دیگر به گفته صالحی‌امیری، مذاکراتی با رفع نگرانی کشتی‌گیران بابت مسائلی که رسول خادم مطرح کرده بود، صورت گرفت که نتایج آن فعلاً رسانه‌ای نمی‌شود.
کرسی برای ایرانی‌ها در شورای المپیک آسیا
همواره در تصمیم‌گیری‌های سرنوشت‌ساز جای خالی ایرانی‌ها در نهادهای بین‌المللی احساس شده و اکثر مدیران ورزش کشور نتوانستند کرسی‌های مهمی‌ را در سطح آسیا و جهان به دست بیاورند. یکی دیگر از خواسته‌های ایران از شیخ احمد، داشتن کرسی‌های بین‌المللی در کنفدراسیون‌های آسیایی و به‌ویژه شورای المپیک آسیا بود که باید امیدوار بود در ماه‌های آینده با تعامل صورت‌گرفته، عملی شود.
روی خوش شیخ احمد به ورزش ایران
شیخ احمد که برای چندمین‌بار به تهران سفر کرده بود، در سفر ٢٤ساعته خود به تهران جلسات فشرده‌ای را برگزار کرد و به صورت کامل در جریان امورات ورزش ایران قرار گرفت. او که به نظر می‌رسید ارتباط خوبی با صالحی‌امیری برقرار کرده، در جریان صحبت‌هایش از علی‌آبادی، رئیس سابق کمیته ملی المپیک انتقاد و اعلام کرد روند ورزش ایران در دوره او کُند پیش رفته است. البته رئیس شورای المپیک آسیا در صحبت‌های خود به صورت واضح نتایج سفرش به تهران را رضایت‌بخش دانست و به خواسته‌های مدیران ورزش ایران روی خوش نشان داد. از صحبت‌های شیخ کویتی این‌طور به نظر می‌رسید که در آینده تعامل مدیران ورزش ایران با او می‌تواند نتایج خوبی را برای ورزش کشورمان در‌بر داشته باشد. شیخ احمد حتی در پایان جلسه دیروز با همراهی شاهرخ شهنازی با همه رؤسای فدراسیون‌ها چند دقیقه‌ای همکلام شد و مذاکرات کوتاهی را با آنها انجام داد تا شاید بتواند مسیر درست را به آنها نشان دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی