[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۵
  • دوره جدید

اگر امروز کمک نکردید روز آخر با ما جشن نگیرید، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی، گروه ورزش
فجر شهید سپاسی این هفته امتیازات عجیببی را از دست داد تا رسیدنش به منطقه صعود، همچنان طلسم شده باشد. این تیم هفته گذشته هم در آستانه قرار گرفتن در بین دو تیم بالای جدول بود، اما با گلی که در دقیقه 99 توسط تیم چادرملو وارد دروازه نفت مسجدسلیمان شد، این تیم برای هفتمین هفته متوالی در رتبه سوم جدول باقی ماند.
در هفته جاری هم طلایی‌پوشان تا دقیقه 95 دیدار با آریو اسلامشهر، همه‌چیز را به کام خود می‌دیدند و روی سکوی دوم جدول قرار داشتند، اما به یک‌باره یکی از بازیکنان سابقشان با یک ضربه تماشایی و نادر، همه‌چیز را خراب کرد و باز هم رتبه دوم از دست رفت.
رجب‌زاده اما این‌دست مسائل را طبیعی می‌داند و می‌گوید مهم نیست که تیمش در این هفته‌ها لزوماً در صدر جدول باشد یا نه؟ اما از دست دادن امتیاز در خانه، چیز خوشایندی نیست.
او همچنین از مسئولان شهر و استان می‌خواهد که اگر می‌خواهند کمکی به این تیم بکنند، همین امروز وارد عمل شوند. مهدی رجب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار شیرازنوین اظهار داشت: نظر من این است که اگر مسئولان استان تیم لیگ برتری می‌خواهند، همین حالا زمان حمایت است. الآن باید پشت تیم باشند و آن چیزهایی که از دستشان برمی‌آید را انجام دهند. ما نماینده‌هایی داریم که دستشان باز است و می‌توانند به باشگاه ما کمک کنند. نه فقط ما، به دیگر تیم شیرازی هم باید کمک شود؛ این تیم‌ها سرمایه‌های این شهر هستند.
رجب‌زاده در ادامه به نکته گزنده‌ای اشاره کرد و گفت: فرض کنید تیم ما روز آخر به لیگ برتر صعود کند؛ اگر این اتفاق افتاد، توقع داریم کسانی بیایند با ما جشن بگیرند که در طول فصل به ما کمک کرده باشند. چون تجربه این را داریم که کسانی که در طول فصل هیچ‌گاه دیده نشده‌اند در هنگام موفقیت‌های آخر فصل آمده‌اند روی سکوی قهرمانی هم عکس گرفته‌اند!
البته سرمربی فجری‌ها در این فصل همواره با احتیاط زیادی صحبت کرده و هیچ‌گاه لحن تندی نسبت به مسئولان نداشته است. اینجا هم می‌گوید: البته من نمی‌گویم هیچ کمکی انجام نشده است و قصد انتقاد ندارم، چون ممکن است باعث ناراحتی برخی دوستان شود. اما تیم ما در آستانه صعود است و هر کمکی حتی کمک‌هایی که شاید کوچک به ‌نظر برسد در این راه می‌تواند سرنوشت‌ساز باشد.
وی در خصوص دیدار با آریو اسلامشهر و پیروزی از دست‌رفته تیمش در آخرین ثانیه‌ها نیز گفت: طبیعی است که از نتیجه‌ای که به ‌دست آمد راضی نباشم، چون می‌توانستیم به راحتی به منطقه صعود وارد شویم، اما این اتفاق نیفتاد. به بازیکنانم هشدار داده بودم که حریف تیم خطرناکی است و می‌تواند برایمان دردسرساز شود. البته فاصله‌ای با کسب پیروزی نداشتیم، اما نباید می‌گذاشتیم کار به ثانیه‌های پایانی کشیده شود؛ باید گل دوم را به ثمر می‌رساندیم. بازیکنان فکر کردند بازی تمام شده و با خیال راحتی بازی را ادامه دادند و به همین دلیل تنبیه شدیم.
رجب‌زاده برخلاف خیلی از مربیان و مسئولان، اِبایی هم از عذرخواهی ندارد و می‌گوید: از هواداران پرشور و مردم شیراز عذرخواهی می‌کنم، اما این راه همچنان ادامه دارد؛ هفت بازی دیگر داریم. بازی‌ها ادامه دارد و همان‌طور که ۴ بازی پشت سر هم را پیروز شدیم، ممکن است یک روز هم نتیجه نگیریم.
کاپیتان سابق فجر شهید سپاسی به برخی اشکالات فنی تیمش هم اشاره کرده و می‌گوید: ایرادهایی در ضدحمله‌ها داریم که تلاش زیادی هم داریم که بتوانیم آن را حل کنیم؛ البته که این مشکل من است و خودم باید آن را حل کنم. در حملات خیلی راحت توپ‌ها را از دست می‌دهیم و نباید به این شکل موقعیت‌ها را هدر بدهیم.
رجب‌زاده در پایان عنوان کرد: باید باهوش‌تر عمل می‌کردیم؛ به تیم خودمان ایمان دارم و مطمئنم این تیم نتایج خوبی در آینده می‌گیرد و تلاش می‌کنیم که یکی از دو تیم صعودکننده به لیگ برتر باشیم، چون این شایستگی را داریم.
تیم فجرشهید سپاسی شیراز در هفته بیست‌وهشتم رقابت‌ها روز یکشنبه دوم اردیبهشت‌ماه در اهواز به مصاف تیم استقلال آبی‌پوش ملاثانی خواهد رفت. این تیم سپس در یک دیدار بسیار حساس، حیثیتی و شاید جنجالی، روز پنجشنبه 13 اردیبهشت در شیراز به مصاف خیبر خرم آباد، صدرنشین فعلی رقابت‌ها خواهد رفت.
پس از آن و در هفته سی‌ام هم فجر شهید سپاسی باید در دربی شیراز به مصاف شهر راز برود که آن‌هم دیداری حساس و مبهم خواهد بود. اینکه ستار زارع تیمش را با چه رویکردی به میدان شهرآورد بفرستد، مورد سؤال خیلی از فوتبال دوستان و دنبال‌کنندگان لیگ یک خواهد بود.
نکته مثبت برای فجری‌ها این است که پس از بازی هفته آینده که در اهواز خواهد بود، سه بازی متوالی را پیش چشم تماشاگران خودی سپری می‌کنند و کسب امتیازات کامل در آن مسابقات، احتمالاً طلایی‌پوشان را وارد منطقه صعود خواهد کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی