[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

پیاده‌راه شیراز در خیابان انوری افتتاح شد ، روزنامه شیراز نوین

پیاده‌راه خیابان انوری با حضور مهندس اکبری نماینده شیراز، اعضا شورای شهر، شهردار شیراز به همراه معاونان و مدیران مناطق، در منطقه دو شهرداری افتتاح شد.
 چهارمین رویداد جشنواره زندگی پیاده در شهر که 12اردیبهشت‌ماه سال جاری مصادف با میلاد منجی عالم بشریت‌‌، مهدی موعود (عج) و هفته شیراز در خیابان انوری توسط شهرداری منطقه دو شیراز آغاز شد تا روزهای پنجشنبه و جمعه 13‌و 14‌اردیبهشت نیز ادامه داشت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو، مهندس اکبری شهردار این منطقه ضمن ابراز خورسندی از این واقعه مهم بیان کرد: این رویداد بامضمون پیاده‌راه فرهنگی وگردشگری میزبان گردشگران، هنرمندان و همشهریان گرامی است. بدینوسیله خیابان انوری به‌طور موقت به روی عابران پیاده باز شده است. وی ادامه داد: علاوه‌بر ایجاد فضاهای اجتماعی مانند پیاده‌راه‌ها نباید این نکته را فراموش کنیم که زندگی پیاده از درب تک‌تک واحدهای مسکونی آغاز می‌شود که بی‌شک اهمیت بهسازی پیاده‌روها و معابر شهری از اولویت‌های اصلی شهرداری است و در این سبکِ زندگی استفاده از وسایل حمل‌ونقل موتوریِ شخصی به حداقل رسیده و درعوض جابجایی در سطح شهر به وسیله دوچرخه، مترو، اتوبوس، تراموا و با حمل‌ونقل عمومی انجام می‌شود. شهردار منطقه دو در ادامه گفت‌: پیاده‌راه انوری و گذر ادیان یکی از معابر مهمی است که طبق مطالعات می‌تواند در شبکه پیاده‌راه‌های بافت میانی شهر شیراز نقش‌آفرینی کند. وجود بناهای تاریخی مانند باغ شاپوری، گذر ادیان، مجتمع‌های تجاری، اغذیه‌فروشی‌ها و هتل‌های مختلف و محور تاریخی زند همه و همه از پتانسیل‌های بالقوه‌ای هستند که می‌توانند در آینده روشن این شبکه نقش‌آفرینی کنند.
مهندس اکبری در پایان خاطرنشان کرد: در چهارمین جشنواره زندگی پیاده در شهر که برای اولین‌بار در منطقه دو شهرداری و با همیاری دیگر سازمان‌های شهرداری انجام گرفته است برآنیم تا بصورت موقت از پتانسیل‌های این محور بصورت عملی آگاهی یابیم و بازخوردهای اهالی، کسبه، شهروندان، متخصصان محترم را جویا شویم.
این رویداد همزمان با میلاد امام زمان (عج) و همزمان با هفته زیبای شیراز با موضوع پیاده‌راه گردشگری- فرهنگی و برنامه‌های شاد، پذیرای شهروندان گرامی و گردشگران بود. تونل نور، موسیقی، نمایشگاه عکس، نمایشگاه صنایع دستی، اهدای جوایز در این سه روز انجام شد و برنامه‌های دیگر، هرروزه از ساعت 17 تا ساعاتی از شب برقرار خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی