[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

هزینه‌های درمانی کاهش می‌یابد ، روزنامه شیراز نوین

در نشستی با حضور معاون درمان، مدیران و رؤسای ستادی معاونت درمان دانشگاه و رؤسای بیمارستان‌های آموزشی‌درمانی شیراز و شهرستان‌های استان فارس، پیرامون مدیریت اعتبارات بیمه سلامت، همفکری شد. 
به گزارش «وب دا»در شیراز، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست، بر مدیریت سرفصل‌های بیمه سلامت به صورت مستمر، در کمیته اقتصاد و درمان بیمارستانی و ارائه راهکارهایی برای این سرفصل‌ها تأکید کرد و گفت: هم‌اکنون فرصت مناسبی برای تدوین و ارائه گایدلاین‌ها ایجاد شده است تا بتوانیم به این ترتیب بهره‌وری را به ارائه خدمات ارتقا داده و از هزینه‌های سربار جلوگیری شود. 
دکتر عبدالخالق کشاورزی با بیان اینکه سقف اعتباراتی که در حوزه بیمه سلامت در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور توزیع می‌شود، کاهش پیدا کرده است افزود: این موضوع نیازمند عزم جدی همه حوزه‌های درمانی و گروه‌های آموزشی است تا با مدیریت منابع، به شیوه‌ای عمل شود که رضایتمندی مردم و سطح خدمات ارزشمند درمانی کاهش پیدا نکند و از آسیب به ارائه خدمات اورژانسی نیز جلوگیری شود. 
او با تأکیدبر کاهش خدمات تکراری با مدیریت صحیح، اضافه کرد: برهمین اساس، این نشست تشکیل شده است تا با تبادل نظر، عزم همگی برای کاهش هزینه‌ها جزم شود.  دکتر کشاورزی یادآور شد: این کاهش هزینه‌ها نباید باعث مشکلی در ارائه خدمات سلامت به مردم شود، بلکه باید با مدیریت مناسب، خدمات بهتری به مردم ارائه شود. او ابراز امیدواری کرد چنین برنامه‌هایی فرصتی باشد تا بتوان با ارائه راهکارها، در موارد لازم اصلاح صورت گیرد و از انجام خدمات تکراری و هزینه‌ساز برای بیماران خودداری شود.معاون درمان دانشگاه از مردم نیز خواست تا از درخواست خدمات غیر ضروری برای معالجه خود به پزشک، خودداری کنند و گفت: راه نجات ما برای مدیریت بهتر و افزایش کیفیت خدمات درمانی این است که همگی با عزم جدی در کاهش هزینه‌ها تلاش کنیم. 
در این نشست رؤسای بیمارستان‌های شیراز و شهرستان‌ها به ارائه نقطه‌نظرات خود در زمینه چگونگی مدیریت منابع و چالش‌های موجود پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی