[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۰
  • دوره جدید

بی‌مهری مسئولان در محضر شیخ اجل، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز از عدم حضور مسئولان کشوری در آیین بزرگداشت روز سعدی گلایه کرد.
محمدرضا هاجری در نطق پیش از دستور خود در جلسه این هفته شورای شهر به آن اشاره کرد و گفت: متأسفانه این مراسم سال به سال تنزل پیدا نموده، آن‌گونه که شایسته نگین فرهنگ، زبان و ادب فارسی است، برگزار نشده و فشل و منفعل شده است.
وی افزود: روزگاری رؤسای جمهور، وزیران فرهنگ و ارشاد و میراث‌فرهنگی در مراسم سالروز سعدی شرکت می‌کردند؛ اما کار را به جایی رسانده‌اند که حتی وزیران به مراسم نمی‌آیند و پیام می‌فرستند! این بی‌احترامی تحقیرآمیز را نمی‌توان توجیه کرد. لازم است مجمع نمایندگان فارس، با طرح سؤال و تذکر به دو وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث‌فرهنگی و گردشگری از جایگاه شیراز و مفاخر فارس دفاع کنند.
وی تصریح کرد: با شعار نمی‌توان روستایی را اداره کرد؛ فارسی که در نوروز امسال مقام اول حضور گردشگران را داشته، دو وزیر فخیمه چرا حداقل برای سپاسگزاری به شیراز نیامدند؟ شیراز در قله فرهنگی را به پای سلایق ناصواب قربانی کردند.
عضو شورای شهر شیراز گفت: نزدیک به دو دهه در خیابان قصرالدشت، نزدیک عفیف‌آباد، محل ساخت برج‌های دوقلوی تجاری، سد معبر ایجاد، پیاده‌راه‌ها اشغال، معابر عمومی و کوچه‌ها به محل ساخت الحاق شده، حق شهر به یغما رفته و با مفاسد اقتصادی همراه و همزاد بوده است. گویا پروژه مصادره شده است.
وی افزود: تقاضا دارم دستگاه‌های عزیز قضایی، بازرسی محترم حقوقی شهرداری و کمیته شفافیت شورا در این پروژه و مکان ناصواب و نامناسب ورود پیدا نموده، به ادامه اشغالگری‌ها پایان دهند.
هاجری گفت: شورا و شهرداری شیراز با کمک بلاعوض 100میلیون تومانی و وام مناسب، مشکل تاکسی‌های فرسوده را در شیراز برطرف نمود. به منظور پاک و سلامت نگه داشتن فضای شهری، واگذاری دوچرخه‌های برقی به مردم را با تسهیلات ویژه از جمله وام‌های بی‌بهره عملیاتی کنند.
وی اضافه کرد: بانک شهر می‌تواند در این کار، پیش‌قدم شود. شورا و شهرداری سود بانکی را به عهده بگیرد تا شاهد رونق و گسترش دوچرخه‌های برقی باشیم. شرکت دوچرخه‌های بی‌دود، می‌تواند دوچرخه‌های خود را به مردم واگذار نماید تا مردم صاحب شده، استفاده از دوچرخه‌های برقی، عمومی و خصوصی‌ دنبال 
گردد.
وی با تأکید بر اجرای کلان‌پروژه‌های شهری در شیراز گفت: نباید اجازه داد پروژه‌های راهگشای خُرد به پای پروژه‌های کلان قربانی شوند؛ امیدآفرینی در شهر اقتضا می‌کند پروژه‌های خُرد محلات کمتر برخوردار را در اولویت قرار دهیم. همچنین قرارگاه محرومیت‌زدایی بهتر است آورده دیگر دستگاه‌ها غیر از شورا و شهرداری را ارائه نماید تا ترک فعل دیگر دستگاه‌ها در محرومیت‌زدایی مشخص شود و شهرداری، ام‌المخارج شهر تلقی نشود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی