[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

پایمالی حقوق مصرف‌کنندگان ، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون اصل نود گفت: هیچ نهادی بر نحوه قیمت‌گذاری خودرو‌ها نظارت نمی‌کند و مردم باید تاوان آن را پس دهند.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ بهرام پارسایی عضو کمیسیون اصل نود با بیان اینکه صنعت خودروسازی طی ۵‌دهه به دلیل حمایت‌ها در فضایی انحصاری و بدون رقابت ترقی نکرده است، گفت: متأسفانه حقوق مصرف‌کنندگان و ایمنی خودرو در کشورمان رعایت نمی‌شود.
وی ادامه داد: با کاهش تعرفه می‌توان یک فضای رقابتی در حوزه صنعت خودروسازی ایجاد و کارخانجات تولید خودرو را مجبور به بالا بردن کیفیت، خدمات و کاهش قیمت کرد.
نماینده مردم شیراز تأکید کرد: متأسفانه هیچ نهادی بر نحوه قیمت‌گذاری خودرو‌های داخلی نظارت نمی‌کند و تنها براساس خوداظهاری به نوعی قیمت‌گذاری می‌شود که مردم باید تاوان آن را پس دهند.
عضو کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به خسارات مالی و معنوی خودرو‌های داخلی گفت: حدوداً سالی ۱۷‌هزار کشته در تصادفات جاده‌ای، ۱۳‌هزار کشته به دلیل آلودگی هوا که۸۰درصد آن تنها مربوط به خودرو‌های بی‌کیفیت است، ۳۲۰هزار مصدوم، حدود ۴۰‌هزار معلول، زنان سرپرست خانواده و وجود یتیمان می‌طلبد که بحث خودروسازی ساماندهی شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران وی تصریح کرد: براین اساس طرح ساماندهی خودرو در مجلس تصویب شده و اکنون در حال بررسی در کمیسیون‌های تخصصی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی