[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

کارآفرینی با نظارت هیئت امنای محلات، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - پیمان کشاورز
45‌پروژه فرهنگی، خدماتی، عمرانی و محیط زیستی شهرداری شیراز با اعتباری بالغ‌بر 770میلیارد ریال به‌مناسبت هفته شیراز روز گذشته در این شهر طی آیینی به‌صورت همزمان افتتاح شد. این مراسم در مرکز سرای محله فاطمی برپا شد. 
در این آیین ابراهیم گشتاسبی‌راد، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ضمن تبریک فرارسیدن هفته شیراز با اشاره به اهمیت وجود سرای محله در مناطق مختلف شهر گفت: مراکزی مانند سرای محله یکی از راه‌های توسعه ارتباطات مردمی و نیز تقویت سیستم مبتنی‌بر مشارکت همه‌جانبه مردمی و نیز حکومت از پایین به بالاست چراکه هیئت امنایی که در این مراکز مستقر هستند مشکلات مردم را بهتر شناخته و راه حل‌های مؤثرتری نیز ارائه می‌کنند.
وی افزود: شهرداران مناطق به‌شدت به‌دنبال گسترش سرای محله در مناطق خود هستند چراکه باعث شکوفایی استعدادهای نهفته در شهروندان و افزایش مشارکت آنان شده و این مشارکت کمک می‌کند تا محیطی سالم‌تر و بانشاط‌تر داشته باشیم. 
گشتاسبی‌راد کمک به پایش سلامت مردم به‌وسیله توسعه نشاط و تلاش در جهت بهبود فضای کسب و کار و کارآفرینی با توسعه آموزش‌های مورد نیاز را از جمله کارکردهای مراکزی مانند سرای محله ذکر کرد و گفت: در حوزه کارآفرینی بایستی آموزش‌ها زیر نظر کارشناسان ماهر انجام گیرد و تصمیم بر این است که در آینده این نظارت به هیئت امنای محلات واگذار شود. 
معاون شهرداری شیراز در ادامه با بیان اینکه افتتاح پروژه‌های این‌چنینی از پول و مالیات پرداخت‌شده شهروندان انجام گرفته است گفت: چنانچه پارکی احداث و یا خدماتی در جهت بهبود فضای شهری ارائه می‌شود با پول شهروندان است و ما نیز خود را موظف می‌دانیم که از پول شهروندان مراقبت کنیم تا در جای درست هزینه شود. 
وی تصریح کرد: سیاست شهرداران مناطق و شخص شهردار شیراز شفاف‌سازی در پرداخت هزینه‌هاست و چنانچه هرشهروندی مالیات خود را به‌موقع پرداخت کرده و دیگران را نیز تشویق به این کار کند مطمئن باشید که به درستی در راه آبادانی و توسعه شهر هزینه خواهد شد. 
در این مراسم همچنین شهردار منطقه 10 شیراز از افتتاح دو پروژه مربوط به هفته شیراز در این منطقه خبر داد و گفت: سرای محله فاطمی در بوستان فاطمی و پارک انتظار 5 واقع در گلدشت حافظ دو پروژه‌ای است که در این زمان به بهره‌برداری می‌رسد. محمدفاضل صارمی‌زاده تصریح کرد: پروژه کتابخانه و سرای محله بوستان فاطمی توسط معاونت عمرانی و معاونت فرهنگی شهرداری به مساحت490مترمربع در دو طبقه افتتاح می‌شود که شهروندان محترم در این مکان شاهد برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی خواهند بود. وی همچنین به پارک انتظار 5 اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز با اعتباری بالغ‌بر 4‌میلیارد تومان کار عمرانی به بهره‌برداری رسیده و از ویژگی‌های آن می‌توان به پارک کودک به مساحت 5هزار مترمربع و همچنین زمین چمن مصنوعی اشاره کرد.
لازم به ذکر است در این آیین باحضور مسئولان استانی و شهری مرکز سرای محله فاطمی همزمان با 45پروژه دیگر در سطح شهر شیراز افتتاح شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی