[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

قاتل کبد چرب پیدا شد!، روزنامه شیراز نوین

یکی از قاتل‌های کبد چرب را بشناسید. کبد چرب یکی از بیماری‌هایی است که بسیار نگران کننده شده است. با ما در این مقاله همراه باشید تا قاتل کبد چرب را به شما معرفی کنیم.
کبد چرب که بیماری اختلال در کارکرد کبد است را می‌توان به روش‌های سنتی و داروهای گیاهی کنترل و درمان کرد. کبد چرب به دلیل کاهش تحرک و تغذیه نادرست ایجاد می‌شود، در واقع به اختلال مزمن و بدون علت در کبد گفته می‌شود که به دلیل تجمع چربی و التهاب در کبد است. شایع‌ترین دلیل ایجاد کبد چرب آب خوردن بین غذا، داشتن استرس، مصرف الکل، مصرف دارو بیش از حد معمول و مصرف غذاهای فست‌فودی مثل سوسیس، کالباس و پنیر پیتزا است. چنانچه به بیماری کبد چرب مبتلا شده‌اید اما اطلاعات کافی درباره علایم و روش‌های درمانی آن ندارید، با ما همراه باشید.
عوامل ایجاد کننده کبد چرب
کبد به‌طور طبیعی مزاج گرم و تر دارد، بنابراین سرد شدن آن بر اثر عوامل مختلف می‌تواند توانایی کبد را برای تحلیل و متابولیزه کردن چربی‌ها کم کند و موجب انباشته شدن چربی در بافت کبد و ایجاد کبد چرب شود. بنابراین مصرف ترشی‌ها به ویژه سرکه و آبغوره، خوراکی‌های سرد مثل ماست، دوغ ترش، خیار و کدو هم باعث سرد شدن کبد می‌َشود که باید محدود گردند.
همچنین کاهش وزن ناگهانی، تغذیه نادرست و مصرف بیش از حد چربی و کربوهیدرات به همراه گرسنگی طولانی مدت به ایجاد کبد چرب می‌انجامد.
درمان گیاهی کبد چرب و پاک‌سازی کبد با خاکشیر
کبد چرب بیماری فراگیر و روبه افزایش بوده، با توجه به این اصل کلی که پیشگیری مهم‌تر از درمان است، توصیه پزشکان طب سنتی علاوه بر استفاده از برخی گیاهان دارویی نظیر خاکشیر، قاصدک، زردچوبه، کاسنی، عرق خارشتر، عرق بید و عرق شاه‌تره، رژیم غذایی مناسب، ورزش و کنترل وزن است. به توصیه پزشکان طب سنتی و طبیعت درمانگران، شما می توانید با خوردن چند گیاه ساده کبد خود را پاک کنید. همچنین استفاده از این گیاهان در دوره‌های معین و سالی یک بار با توجه به شرایط زندگی امروز را توصیه می‌کنند.
استفاده از خواص گیاه خاکشیر در پاک‌سازی کبد با خاکشیر
خواص خاکشیر متعدد بوده، برخی خواص دارویی آن عبارتند از رفع یبوست، درمان اسهال سخت، از بین بردن جوش‌های صورت، کنترل فشار خون، رفع عطش، ضدعفونی کننده، دفع سنگ کلیه و مجاری ادرار، تقویت معده، درمان لاغری، خارش پوست، کاهش آلرژی، کند کردن سلول‌های سرطانی، رفع بواسیر و واریس و از بین برنده چربی کبد.
علاوه بر خاکشیر داروهای گیاهی دیگری هم وجود دارند که در درمان کبد چرب می‌توانند بسیار تأثیرگذار باشند. 
نسخه درمانی پاک‌سازی کبد با خاکشیر
خاکشیر یکی از بهترین گیاهان دارویی برای درمان و پاک‌سازی کبد چرب است، برای این منظور باید خاکشیر را با ترنجبین مخلوط کنید. ترکیب خاکشیر با ترنجبین به خصوص در درمان سودا و بلغم تأثیر بسزایی دارد. هم چنین این ترکیب، بهترین نرم کننده مزاج‌های خشک (صفرا و سودا) است. یعنی رطوبت دهنده به بدن هستند.
همچنین خاکشیر با آب پنیر (ماءالجبن)، دارویی ضدسودا و ضدصفرا است و مفتح قوی کبد به خصوص بازکننده مسیرهای کبدی به خصوص سودا است.
استفاده از انواع بذرهای ملین مانند خاکشیر، اسفرزه، بارهنگ، تخم ریحان، تخم شربتی، بالنگو، شیر خشت و ترنجبین نیز برای پاک‌سازی سموم کبدی مفید است.
ذکر این نکته ضروری است که به طورکلی استفاده از داروهای گیاهی باید با تجویز پزشک باشد و در مورد پاک‌سازی کبد با خاکشیر و ترنجبین به خصوص برای صفراوی مزاج‌ها باید با احتیاط مصرف شود. این ترکیب از دو ماده با طبیعت گرم و تر تشکیل شده و چون کبد را سریع پاک‌سازی می‌کند، در غلبه با گرمی یک بیرون ریزی ایجاد می‌کند که یک بیمار صفراوی نمی‌تواند این حالت را تحمل کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی