[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

فراخوان انجمن‌های ادبی منتشر شد، روزنامه شیراز نوین

اعضای هیئت مؤسس خانه انجمن‌های ادبی ایرانیان با انتشار فراخوان ملی انجمن‌های ادبی، خواستار حضور مؤثر تشکل‌های ادبی در مجمع عمومی انجمن‌های ادبی ایران شدند.
به گزارش ایسنا، متن این فراخوان که به امضای هیئت مؤسس «خانه انجمن‌های ادبی ایرانیان» رسیده است، بدین شرح است:
در یکصدمین سال تأسیس نشریه «انجمن ادبی دانشکده» به دبیری روان‌شاد «ملک‌الشعرای بهار» به پاسداشت یکصدسال فعالیت ادبی و انجمن شدن اهل فکر و فرهنگ و ادبیات، از همه انجمن‌های ادبی در ایران درخواست می‌کنیم که شناسه‌دار شده، پس از آن، نخستین مجمع عمومی انجمن‌های ادبی دارای شناسه را در بهار ۱۳۹۷ تشکیل دهند. این کوشش مبارک به هم‌آوایی و هم‌افزایی انجمن‌های ادبی خواهد انجامید و همه انجمن‌ها -با هر فکر و مرامی- به‌درستی می‌توانند حلقه واسط بین اهالی ادبیات و دولتمردان با مخاطبان ادبیات باشند.
با درود به خادمان بارگاه ادبیات ایران و دبیران ارجمند انجمن‌های ادبی، امضاکنندگان این فراخوان از همه انجمن‌های ادبی دعوت می‌کنند که در دومین دوره جایزه ادبی بهار حضور یابند و با شور و نشاط فضای ادبیات ایرانی را از امید و سرزندگی سرشار کنند. راه بالندگی انجمن‌های ادبی حضور مفید و مؤثر در کنار یکدیگر است؛ از این مسیر است که تصمیم‌سازی برای آینده ادبیات ایرانی امکان‌پذیر خواهد شد.
راهنمایی و حمایت‌های معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان برای سامان‌یابی انجمن‌های ادبی درخور سپاس است. امید است به یاری خداوند این پشتیبانی‌ها قدرت‌مندتر از همیشه ادامه یابد.
امیدواریم نهالی که امروز با همیاری شما کاشته می‌شود، با شاخ و برگ انجمن‌های ادبی هرچه زودتر به درختی تناور تبدیل شود «که از باد و باران نیابد گزند». نخستین مجمع عمومی انجمن‌های ادبی، اردیبهشت‌ماه جاری، همزمان با اختتامیه دومین جشنواره انجمن‌های ابی (جایزه ملک‌الشعرای بهار) برگزار خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی