[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

دانش‌آموزان محصول تلاش و دلسوزی ما هستند، روزنامه شیراز نوین

 این حق دانش‌آموزان ماست که معلمانی عالم، اندیشمند، آگاه، مثبت‌اندیش، یادگیرنده، مهربان و خردمند داشته باشند. آنان فرزندان ما هستند، محصول و نتیجه تلاش و دلسوزی‌های ما.
به یُمنِ هفته معلم
تورانی سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در یادداشتی به مناسبت هفته گرامیداشت معلم آورده است: این حق دانش‌آموزان ماست که معلمانی عالم، اندیشمند، آگاه، مثبت‌اندیش، یادگیرنده، مهربان و خردمند داشته باشند. آنان فرزندان ما هستند، محصول و نتیجه تلاش و دلسوزی‌های ما.
به نام خدای مهربان
با سلام و عرض ادب به پیشگاه صاحب العصر امام زمان(عج) و شادباش به مناسبت میلاد آن حضرت و گرامیداشت نام و یاد بزرگ معلم انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره)، بسیار خرسند و مفتخریم که روز معلم و استاد به نام معلم و شهید آیت‌الله مرتضی مطهری نام‌گذاری و مزین شده است. یاد و نامش گرامی و جاودان باد.
اینک فرصت را مغتنم شمرده، به عنوان معلمی کوچک که سالیانی دراز افتخار خدمت به فرزندان میهن عزیز ایران اسلامی که معطر به بوی خوش جاویدمردان شهید و آزادمردان سرفراز است را یافته‌ام، چند جمله‌ای به بهانه روز و هفته معلم و استاد عرض کنم: «این حق دانش‌آموزان ماست که معلمانی عالم، اندیشمند، آگاه، مثبت‌اندیش، یادگیرنده، مهربان و خردمند باشیم. آنان فرزندان ما هستند، محصول و نتیجه تلاش و دلسوزی‌های ما. اگر پیوسته یاد بگیریم آنها نیز یاد می‌گیرند. به آنچه می‌گوییم عمل کنیم، آنها نیز عمل می‌کنند. همه نگاهشان به رفتار و عمل ماست. انتظار نداشته باشیم دانش‌آموزان حرف‌هایمان را بشنوند ولی رفتار‌هایمان را نادیده بگیرند. اگر با خردورزی و شرافتمندی نگاه مهربان و لبخند شیرین به آنان هدیه کنیم، سبد سبد گل محبت و قدرشناسی خواهیم ستاند. حیف است این همه زیبایی‌ها و سرمایه‌های معنوی را فدای نیازهای سطوح پایین زندگی خویش کنیم. البته که تأمین این نیاز‌ها ضرورتی اجتناب‌ناپذیر و وظیفه‌ای است سنگین بر دوش مسئولان و دولتمردان، ولی نه به قیمت زیر پا گذاشتن و کوچک انگاشتن رسالت و عشق به آموزگاری که رسالت انبیا و اولیای الهی است. بدانیم که معلمی و استادی سرمایه و توفیق بزرگی است که نصیبمان شده است، قدرش را بدانیم و به روز و لحظه‌ای بیاندیشیم که بار سفر بسته‌ایم».
ارادتمند و دعاگوی همه شما.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی