[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

مهار چهار‌ساعته حریق انبار کاه توسط آتش‌نشانان، روزنامه شیراز نوین

بازی کودکان با آتش حریق انبار کاه را به دنبال داشت که با تلاش چهار‌ساعته آتش‌نشانان اطفا شد.
به گزارش روابط عمومی ‌سازمان آتش‌نشانی، در‌پی حادثه حریق انبار کاه ستاد فرماندهی آتش‌نشانی شیراز ساعت‌11:47 دقیقه روز گذشته آتش‌نشانان ایستگاه 17 را همراه خودروهای اطفایی به روستای کفری، اعزام کرد.
مسعود مؤمن فرمانده عملیات ایستگاه‌17 آتش‌نشانی دراین باره ابراز داشت: محل حادثه یک انبار وسیع کاه بود که بر اثر بازیگوشی کودکان و ایجاد حریق در اطراف بسته‌بندی‌های کاه دچار حریق شده بود و با توجه به حجم زیاد کاه و مواد قابل اشتعال کاملاً شعله‌ور شده بود.
وی با بیان این که آتش سوزی از چهار سمت این انبار در حال سرایت به مجاور بود افزود: آتش‌نشانان با توجه به حجم وسیع آتش با استفاده از لوله‌های آبدهی از چهار جهت به مبارزه با شعله آتش پرداخته ودر وهله اول موفق شدند به سرعت از گسترش آتش‌سوزی جلوگیری کنند. 
مؤمن ادامه داد: وجود علوفه، یونجه و کاه بسیار‌، پراکندگی آنها‌، وزش باد و همچنین شعله‌ور بودن کامل این انبار، شرایط بسیار خطرناکی را ایجاد کرده و جان آتش‌نشانان را نیز به خطر انداخته بود.
وی اضافه کرد: به رغم وضعیت خطرناک محل آتش‌سوزی و احتمال گسترش آتش به انبار‌های مجاور، آتش‌نشانان بی مهابا به کانون آتش نزدیک شده و همزمان با عملیات خاموش کردن آتش، علوفه‌های خشک را از میان شعله‌ها بیرون کشیده و از گسترش حریق جلوگیری کردند.
فرمانده ایستگاه17 آتش‌نشانی با اعلام این که این حادثه هیچ مصدومی ‌به دنبال نداشت خاطرنشان کرد: نیروهای آتش‌نشانی پس از تلاشی 4‌ساعته سرانجام توانستند این آتش‌سوزی را خاموش کرده و از سرایت آن به اطراف ممانعت به عمل آوردند.
شایان ذکر است در این آتش‌سوزی 40‌تن کاه و 3‌اصله درخت انار طعمه حریق شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی