[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۳۱
  • دوره جدید

ممیزی املاک برای درآمدزایی، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - پیمان کشاورز
 رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز گفت: در بحث ایجاد تحول در درآمدسازی برای شهرداری نگاه ویژه‌ای به طرح ممیزی املاک داریم. وی افزود: با اجرای طرح ممیزی املاک شهروندان شیرازی شاهد تسهیل در امر صدور پروانه‌های ساختمانی و پاسخ دادن به استعلام‌ها خواهند بود و شهرداری نیز به واسطه اجرای این طرح صاحب درآمدی پایدار خواهد شد. نواب قائدی، رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی روز گذشته در نشست خبری خود با اعلام این مطلب در پاسخ به سؤال شیرازنوین گفت: در بحث ایجاد تحول در درآمدسازی برای شهرداری نگاه ویژه‌ای به طرح ممیزی املاک داریم که درحال حاضر نیز گروهی با همکاری معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تشکیل شده تا این طرح مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.
وی دریافت کد نوسازی توسط مالکان را یکی از امتیازات این طرح دانست تا از این به بعد مالکان هرواحد به‌طور جداگانه نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کنند. 
این عضو شورا در این نشست با اعلام این مطلب که عملیات اجرایی خط 3 مترو شیراز از محدوده شهرک گلستان تا پل معالی‌آباد به‌زودی آغاز می‌شود گفت: در بحث حمل و نقل مهم‌ترین مبحث برای ما هوشمندسازی است تا بتوانیم در کنار ساماندهی خطوط موجود و اتوبوس در کنار مترو شاهد برآورده کردن نیاز مردم در این زمینه باشیم.  قائدی همچنین از طراحی مسیرهای جدید دوچرخه‌سواری در سطح شهر شیراز خبر داد و گفت: امروزه دوچرخه‌سواری نه به‌عنوان یک تفریح بلکه به‌عنوان یکی‌از مدل‌های حمل و نقل شهری باید در دستور کار قرار گیرد و به‌همین دلیل به‌طور جدی پیگیر ایجاد مسیرهای جدید برای عبور و مرور دوچرخه در معابر و خیابان‌های شهر هستیم تا بیش‌از پیش زیرساخت‌های توسعه حمل و نقل عمومی ایجاد شود. وی همچنین از تحقیق پیرامون دو خط «بی‌آرتی» برای شیراز خبر داد و گفت: درمورد پروژه‌های عمرانی و توقف آنها باید گفت که پروژه‌ها نیازمند تغییراتی بودند که این تغییرات بایستی پس از مطالعات مورد نیاز اعمال می‌شد و درحال حاضر نیز دو پروژه بزرگ تله‌کابین و پارک آبی برای شیراز در سال جاری منعقد خواهد شد که دلیل عدم انعقاد این قراردادها در سال‌های گذشته، نبود زیرساخت‌های لازم بوده است. رئیس کمیسیون عمران شورا در بخش دیگری از این جلسه در پاسخ به انتقاد یکی از خبرنگاران از شورا مبنی‌بر نداشتن برنامه تأکید کرد که شورای پنجم بیشتر بر داشتن مصوباتی کیفی و اثرگذار اصرار دارد و کیفیت برای اعضای شورا بیش‌از کمیت اهمیت دارد. قائدی همچنین به موضوع قرارداد سی‌پی اشاره کرد و گفت: این قرارداد در زمان شورا و شهرداری پیشین بسته شده است و به لحاظ حقوقی نیز امکان فسخ آن وجود ندارد و درحال حاضر شرکت طرف قرارداد نیز حاضر به پرداخت مبلغ اعلام‌شده از سوی شهرداری به مبلغ دو میلیارد و هفتصد میلیون تومان شده است. وی ادامه داد: قرارداد سی‌پی کارکردهای گوناگونی داشته و فارغ از مسائل ایجادشده اطراف آن، نقش خوبی در ساماندهی خیابان‌های سطح شهر ایفا کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی