[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

پرداخت ۱۰۰میلیون دلار ارز مسافرتی، روزنامه شیراز نوین

به گزارش خبرنگار مهر، ولی‌الله سیف در حاشیه جلسه ستاد اقتصادی دولت با اشاره به گزارشی از وضعیت بازار ارز پس از صدور بخشنامه‌های ارزی و تصمیمات این ستاد گفت: خوشبختانه روند ترتیبات به خوبی پیش می‌رود. درعین حال که متأسفانه بعضاً اطلاعات غلطی در حوزه ثبت سفارش واردات اعلام می‌شود اما بررسی شرایط حاکی از آن است که ثبت سفارش روند معمول و طبیعی خود را طی می‌کند.
رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: از ۲۲‌فروردین‌ماه تاکنون بالغ بر ۴میلیارد و ۶۵۰میلیون دلار ثبت سفارش برای واردات صورت گرفته است و تاکنون معادل ۲میلیارد و ۷۰۰میلیون دلار برای واردات تأمین ارز شده است. این یعنی مسیر تخصیص ارز یک روند معقول را طی می‌کند. سیف همچنین درباره میزان پرداخت ارز مسافرتی گفت: از زمان صدور بخشنامه‌های جدید ارزی در حوزه پرداخت ارز مسافرتی تاکنون معادل ۱۰۰میلیون دلار ارز به مسافران پرداخت شده است. من مطمئن هستم طی روزهای آینده بازار ارز روند بهتری خواهد داشت و نقش تمام بازیگران در بستر سامانه الکترونیکی (سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما)) شفاف‌تر می‌شود.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره تحویل سکه‌های پیش‌فروش‌شده نیز تصریح کرد: درحالی که قرار بود از ۱۲روز آینده فرایند تحویل سکه‌های پیش‌فروش‌شده به خریداران آغاز شود اما با یک هفته زودتر این سکه‌ها به متقاضیان تحویل داده خواهد شد. رئیس کل بانک مرکزی  ادامه داد: آنچه که مسلم است این آمادگی برای تحویل سکه‌های پیش‌فروش‌شده به‌صورت الکترونیکی در قالب کارت الکترونیکی وجود دارد ضمن اینکه متقاضیان باید زودتر برای تعیین تکلیف در این خصوص مراجعه کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی