[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

کارگران صف‌اولی‌های جبهه تولید هستند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با اشاره به هفته کار و کارگر، صف‌اولی‌های جبهه تولید را کارگران دانست و گفت: در طول فعالیت دولت مردمی سیزدهم در این استان حدود ۲۰۰هزار فرصت جدید شغلی ایجاد شده است.
به گزارش ایرنا، وحید خداپرست در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شیراز، وضعیت استان فارس در حوزه اشتغال را مناسب ارزیابی کرد و افزود: از سال ۱۴۰۰ تاکنون میزان اشتغال در فارس رشد و وضعیت خوبی را تجربه کرده؛ به نحوی که در دولت مردمی سیزدهم قریب به ۲۰۰هزار شغل در این استان ایجاد و در سامانه رصد اشتغال کشور ثبت شده است.
وی اعلام کرد: تنها در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ بیش از ۱۶۰هزار شغل در سطح استان فارس ایجاد و در سامانه رصد اشتغال کشور ثبت شده است.
رئیس شورای هماهنگی دستگاه‌های اجرایی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان فارس اظهار کرد: فارس در سال ۱۴۰۱ در صحت‌سنجی وضعیت اشتغال کشور رتبه نخست را کسب کرد و در کل شاخص‌های اشتغال زمره استان‌های برتر بودیم که پس از بررسی‌ها در سال ۱۴۰۲ هم همین رویه انتظار است.
وی با بیان اینکه فارس در بین استان‌های هم‌تراز با پیش‌بینی ایجاد اشتغال بیش از ۵۰هزار نفر در سال در جایگاه نخست قرار داشته، گفت: اولویت، سیاست و راهبرد اشتغال سال ۱۴۰۳ استان فارس براساس هدایت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به سوی بازار کار تنظیم شده که نیاز است همه دستگاه‌های اجرایی استان در این مسیر همکاری لازم را داشته باشند.
خداپرست با بیان اینکه در ۲ سال گذشته فارس به کاهش نرخ بیکاری به عدد 5/7 درصد دست یافته که آمار خوبی است، افزود: براساس آمار فصلی مرکز آمار ایران پیش‌بینی می‌شود که طی سال گذشته فارس به رکورد نرخ بیکاری کمتر از 5/7 درصد دست یافته که طی ۲ دهه گذشته بی‌سابقه بوده است.
وی تحقق هدف کاهش نرخ بیکاری این استان را مسئله‌ای دانست که حاصل تلاش‌ها و راهبری استاندار فارس و سایر دستگاه‌های اجرایی این استان بوده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در ادامه اعلام کرد: فارس در حوزه روابط کار در سال ۱۴۰۱ برای اولین‌بار رتبه نخست کشور را به دست آورد و این مهم با همراهی کارگران، کارفرمایان و دولت به دست آمده؛ گام مهم دیگر در این تعاملات، کاهش خطرات ناشی از کار در فارس بوده تا با ایجاد محیطی امن و ایمن سلامت کارگران تأمین شود.
وی برگزاری تفاهم‌نامه‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی را در راستای تحقق هدف کاهش حوادث ناشی از کار مؤثر دانست و اعلام کرد که این رویه با قدرت بیشتر در سال ۱۴۰۳ نیز ادامه دارد.
خداپرست در بخش دیگر سخنان خود عنوان کرد: دغدغه حل مشکل بیمه کارگران ساختمانی با جدیت توسط مسئولان فارس در سطح ملی در حال پیگیری است تا این مشکل حوزه کارگری حل شود؛ تحقق این هدف به همکاری دولت و مجلس نیازمند است.
وی معیشت، سلامت و مسکن کارگران را از اولویت‌های اصلی حوزه کارگری دانست که به جد دنبال خواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس افزود: جامعه کارگری در صف اول جبهه تولید در حال تلاش است و وظیفه مسئولان است که مشکلات این جامعه را کاهش دهند. وی در ادامه اعلام کرد: سه کارگر فارس امسال در سی‌وپنجمین جشنواره امتنان از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه کشور برای نخستین‌بار موفق به کسب مقام برتر شدند. خداپرست با بیان اینکه جشنواره امتنان هر ساله برگزار شده و نخبگان کارگری به جامعه معرفی می‌شوند در پایان گفت: انتخاب سه نماینده برتر از فارس در مرحله کشوری این جشنواره نشان از ظرفیت و توان جامعه کارگری این استان دارد. گفتنی است، در حاشیه برگزاری آیین نماز جمعه هفتم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در شیراز میز خدمت ادارات زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان فارس برای خدمت به نمازگزاران و جامعه کارگری، کارفرمایی و تعاون‌گران فارس برپا و مطالبات این قشر توسط مدیران بخش‌های مختلف این اداره‌کل شنیده و پاسخ داده شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی