[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۵
  • دوره جدید

تقویت گردشگری با مزیت‌های رقابتی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس بر ضرورت تقویت رویدادهای گردشگری در این استان تأکید کرد.
دکتر محمد ثابت اقلیدی، ۶ اردیبهشت‌ماه در جشنواره مردمی شکوفه‌های بادام شهر دژکرد گفت: یکی از برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس تقویت رویدادها متناسب با مزیت‌های رقابتی هر مکان و مقصد گردشگری در این استان است.
مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس به اهدای دو لوح ثبت ملی میراث ناملموس مهارت کیسه‌بافی و شاهنامه‌خوانی شهر دژکرد در حاشیه برگزاری این جشنواره مردمی اشاره کرد و گفت: با توجه به قول مساعد خانم دکتر جلالی، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مبنی بر انتخاب دژکرد به‌عنوان شهر ملی کیسه‌بافی، مقدمات این مهم فراهم و دژکرد، به زودی شهر ملی کیسه‌بافی ‌می‌شود.
ثابت اقلیدی در ادامه سخنانش به افتتاح آزادراه شیراز-اصفهان اشاره کرد وگفت: آزاد راه شیراز- اصفهان با تلاش دولت مردمی اخیرا افتتاح شده است و شهردژ کرد در مسیر این آزادراه قرار دارد؛ با توجه به پیشرفت‌هایی که برای این شهر متصوریم، کمک می‌کنیم زیرساخت‌های گردشگری در منطقه نیز تقویت شود.
بنابر این گزارش جشنواره مردمی شکوفه‌های بادام شهر دژکرد در شهرستان اقلید با حضور دکتر مریم جلالی، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و همچنین تنی چند از مسئولان شهرستان اقلید و شهر دژکرد برگزار شد و مورد استقبال عموم مردم قرار گرفت.
در حاشیه این مراسم لوح ثبت ملی دو میراث ناملموس مهارت کیسه‌بافی و شاهنامه‌خوانی به فرماندار شهرستان اقلید اهدا شد. همچنین به افرادی که در تهیه و تکمیل پرونده ثبت ملی مهارت کیسه‌بافی و شاهنامه‌خوانی کمک کردند هم لوح تقدیر اهدا شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی