[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: کارگران و معلمان، افسران جنگ اقتصادی و فرهنگی‌اند، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز معلمان را افسران جنگ فرهنگی و جامعه کارگری را افسران جنگ اقتصادی تعبیر کرد که باید از این ۲ قشر در رفع مشکلات جامعه بهره برد.
به گزارش ایرنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز افزود: دشمن برای تمام عرصه‌های زندگی مسلمانان ایرانی جنگ ترکیبی تدارک دیده و باید با استفاده از معلمان که افسران جنگ فرهنگی و جامعه کارگری که افسران جنگ اقتصادی هستند با آنان مقابله کرد.
وی اضافه کرد: دشمن جنگ ترکیبی با ملت ایران راه‌اندازی و برای تمام عرصه‌های زندگی مسلمانان ایرانی برنامه‌ریزی کرده تا خسارت به جامعه وارد کند. نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه بهترین راه برای رفع تمام مشکلات در زندگی بشر، توکل به خداوند است، عنوان کرد: در جنگ نظامی کشور ما دارای پیشرفت‌ها ونوآوری‌های زیادی است، اما در عرصه‌های جنگ اقتصادی و فرهنگی، دشمن تلاش‌های زیادی کرده و ملت نیز مقاومت ویژه‌ای داشته‌اند، اما نباید از دشمن و برنامه‌های آنان غافل شد.
آیت‌الله دژکام گفت: باید در عرصه‌های جنگ اقتصادی و جنگ فرهنگی دارای برنامه باشیم و جایگاه خود را در جهان به گونه‌ای تعیین کنیم که هیچ فرد یا گروهی نتواند به فکر خسران وارد کردن به ملت ایران باشد.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی، هشت راهکار برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی و توسعه اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته‌اند که شامل حمایت مسئولان از تولیدات داخل، افزایش بهره‌وری، جذب سرمایه‌گذاران در تولید، حمایت مردم از تولیدات داخلی، اصلاح الگوی مصرف، توسعه فرهنگ کار، ایجاد اشتغال و مبارزه با فساد اقتصادی است. آیت‌الله دژکام بیان کرد: مسئولی که محصولات تولید داخل را حمایت نمی‌کند و از اجناس خارجی استفاده می‌کند نمی‌تواند در جامعه اسلامی مدیریت کند؛ این در حالی است که رهبری در خصوص مبارزه با فساد هم فرمان هشت ماده‌ای صادر کرده‌‌اند. نماینده ولی فقیه در استان فارس در ادامه گفت: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در برش استانی سند مهندسی فرهنگی و سند تعلیم و تربیت در نظر گرفته شده مسئله آموزش است. وی افزود: علاوه بر معلمان، کارگران نیز مشکلات صنفی دارند که دولت و مسئولان باید در این حوزه بیش از گذشته تلاش کنند تا مشکلات این بخش نیز برطرف شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی