[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۶
  • دوره جدید

مصاف مدعیان برای دوبنده تیم ملی کشتی فرنگی، روزنامه شیراز نوین

مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی در حالی برگزار می‌شود که تصمیم شورا و کادر فنی تیم ملی در دادن مجوز به برخی نفرات با انتقادهای زیادی روبه‌رو شد.
به گزارش ایسنا، مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی برای شناخت نفرات تیم ملی برای حضور در بازی‌های آسیایی اندونزی و رقابت‌های جهانی مجارستان، از امروز (چهارشنبه) و هم‌زمان با رقابت‌های کشتی آزاد در سالن هفتم تیر تهران برگزار می‌شود.
بر‌اساس فرآیند انتخابی تیم‌های ملی، سعید عبدولی به دلیل کسب مدال برنز المپیک ریو و برنز جهانی پاریس، قاسم رضایی با مدال برنز المپیک ریو، محمد‌علی گرایی و حسین نوری با مدال برنز جهانی ۲۰۱۷ پاریس، پویا دادمرز، کرامت عبدولی و امین کاویانی‌نژاد با کسب مدال‌های جهانی جوانان و امید از حضور در مرحله نخست انتخابی تیم ملی معاف شدند و مستقیماً جواز حضور در مرحله نهایی این رقابت‌ها را به‌دست آوردند.
هم‌چنین مهرداد مردانی، سیدمصطفی صالحی‌زاده و بهنام مهدی‌زاده نیز با تشخیص کادر فنی تیم ملی از حضور در مرحله نخست معاف شدند و مستقیماً جواز حضور در مرحله نهایی را به‌دست آوردند.  
در این میان قاسم رضایی دارنده‌ مدال‌های طلا و برنز المپیک، پس از حضور در المپیک ریو تاکنون در تمرینات تیم ملی شرکت نکرده و در این مسابقات نیز به روی تشک نمی‌رود.
سعید عبدولی نیز که در وزن ۷۵‌کیلوگرم موفق به کسب مدال برنز المپیک و جهان شد، با ۱۲‌کیلوگرم افزایش وزن در وزن ۸۷‌کیلوگرم به روی تشک می‌رود.
بر‌اساس تصمیم شورای فنی و کادر فنی تیم ملی، رضا خدری در وزن ۵۵، سامان عبدولی در ۶۳، فرشاد بلفکه و مجید خلیلی در ۷۲، یوسف قادریان در ۸۲ و امیرحسین حسینی در ۹۷ کیلوگرم با وجود نداشتن مجوز، می‌توانند در این مرحله به روی تشک بروند.
نادری خادم نیز که در مرحله نخست به‌عنوان قهرمانی رسیده بود با تصمیم شورای فنی در این مرحله کشتی نمی‌گیرد تا در نهایت با نفر برتر این مرحله به تورنمنت بین‌المللی اعزام شود.
در ادامه نفرات حاضر در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی را مشاهده می‌کنید:
۵۵ کیلوگرم:
در جریان مرحله نخست انتخابی تیم ملی، نادری خادم با برتری مقابل رامین باستان به‌عنوان قهرمانی رسید و با تصمیم شورای فنی در رقابت‌های مرحله نهایی حضور ندارد تا با نفر برتر این مرحله در نهایت به تورنمنت خارجی اعزام می‌شوند تا کادر فنی نفر برتر را معرفی کند. هم‌چنین رضا خدری با وجود نمایش ضعیف در مرحله نخست، با درخواست کادر فنی جواز حضور در این مرحله را به‌دست آورد.
پویا دادمرز، رامین باستانی، جواد فراز فاروجی و امین مرادخانی دیگر کشتی‌گیران این وزن هستند.
۶۰ کیلوگرم:
در این وزن محمد فقیری، کشتی‌گیر پا به سن گذاشته موفق شد با کسب عنوان دومی مرحله نخست جواز حضور در این مرحله را به‌دست بیاورد، موضوعی که نشان می‌دهد با در سبک وزن سال‌ها به حمید سوریان اتکا کرده‌ایم و نتوانستیم مهره قابل اتکایی را پرورش دهیم.
مهرداد مردانی نیز که در مسابقات جهانی پاریس با وجود کسب عنوان هشتمی، از حضور در مرحله نخست معاف شده بود، از مدعیان این وزن محسوب می‌شود.
 کرامت عبدولی، رضا عباسی قهرمان مرحله نخست انتخابی، کیانوش غضنفریان و بهروز ملکی دیگر چهره‌های حاضر در این وزن هستند.
۶۳ کیلوگرم:
محمد نوربخش موفق شد در مرحله نخست با شکست حاجی‌پور در فینال مرحله نخست به عنوان قهرمانی رسید و در مرحله نهایی این ۲‌کشتی‌گیر با تجربه باید به مصاف جوانان این وزن بروند.
سامان عبدولی نیز چند روز پیش با تصمیم شورا و کادر فنی تیم ملی، جواز حضور در این مرحله را به‌دست آورد.
میثم دلخانی و ایمان داودی دیگر کشتی‌گیران حاضر در این وزن هستند.
۶۷ کیلوگرم:
حسین اسدی و محمدرضا گرایی نفرات اول و دوم مرحله نخست به همراه امین سوری، امین کاویانی‌نژاد و حامد تاب ۵‌کشتی‌گیر جوان و جویای نام این وزن هستند.
در این وزن محمد الیاسی در صورتی که از شرایط خوبی برخوردار باشد با نفر برتر این وزن برای رسیدن به دوبنده تیم ملی مصاف خواهد کرد.
۷۲ کیلوگرم:
علی ارسلان دارنده ۲‌مدال طلای نوجوانان و ۲‌طلای جوانان و یک برنز بزرگسالان آسیا از جمله مدعیان این وزن است هر‌چند در مرحله نخست نتوانست انتظارات را برآورده کند و به‌عنوانی بهتر از سومی نرسید.
برومند اصلان در مرحله نخست با شکست سعادتی‌فر در فینال به‌عنوان قهرمانی رسید تا دیگر مدعی کسب دوبنده تیم ملی باشد.
با تصمیم عجیب شورای فنی و کادر فنی تیم ملی مجید خلیلی و فرشاد بلفکه که نمایش ضعیفی در رویدادهای اخیر داشتند به نفرات حاضر در مرحله نهایی انتخابی در این وزن اضافه شدند.
عرفان سعادتی‌فر و اصغر عالی‌محمدی دیگر کشتی‌گیران این وزن هستند.
۷۷ کیلوگرم:
محمدعلی گرایی دارنده مدال برنز جهان جدی‌ترین بخت قهرمانی در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی است.رسول گرمسیری و محمد شربی نیازی نفرات اول و دوم مرحله نخست نیز از دیگر مدعیان این وزن هستند.
سیاوش دوستاریان و پژمان پشتام  ۲‌فرنگی‌کار دیگر در این وزن خواهند بود.
۸۲ کیلوگرم:
یوسف قادریان دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۵ که در یکی دو سال اخیر به شدت افت داشته، به لطف تصمیم شورای فنی و به‌دلیل نبود پشتوانه کافی، می‌تواند در مرحله نهایی کشتی بگیرد. وی شاخص‌ترین چهره این وزن است که با وجود نمایش ضعیف خود در رویدادهای اخیر باز هم بخت نخست کسب عنوان قهرمانی است.
مهدی ابراهیمی در مرحله نخست به‌عنوان قهرمانی رسید تا یکی از مدعیان این وزن باشد. کیوان رضایی نیز می‌تواند یکی از نفرات برتر این وزن باشد.
مهدی محمدزاده و ابوالفضل صاحبکاری دیگر کشتی‌گیران این وزن هستند.
۸۷ کیلوگرم:
اما بدون شک زیباترین و جذاب‌ترین مبارزات را در وزن ۸۷‌کیلوگرم شاهد خواهیم بود، جایی که حسین نوری نفر سوم جهان که در دوران اوج خود قرار دارد باید به مصاف سعید عبدولی چهره شاخص تیم ملی برود. عبدولی که با افزایش وزن ۱۲‌کیلوگرمی و بر خلاف نظر شورا و کادر فنی به این وزن آمده، تا بتواند در بازی‌های آسیایی کشتی بگیرد. این ۲‌کشتی‌گیر از حضور در مرحله نخست انتخابی معاف بودند.
 مهدی فلاح دیگر مدعی جدی این وزن است که با قهرمانی در مرحله نخست برای رقبای خود خط و نشان کشید.
مهدی بالی، علی قیطاسی و ایمان انصاری دیگر کشتی‌گیران حاضر در این وزن خواهند بود.
۹۷ کیلوگرم:
در غیاب قاسم رضایی دارنده مدال برنز المپیک، که به‌دلیل دوری از شرایط مناسب بدنی در این رقابت‌ها حاضر نمی‌شود، سید مصطفی صالحی‌زاده با کسب ۲‌مدال طلای آسیا و یکی از بهترین کشتی‌گیران حال حاضر تیم ملی، جدی‌ترین بخت کسب عنوان قهرمانی و رسیدن به دوبنده تیم ملی است. صالحی‌زاده با تصمیم شورای فنی از حضور در مرحله نخست معاف شده بود.
علی‌اکبر حیدری، کشتی‌گیر مستعد و آینده‌دار تیم ملی نیز با کسب عنوان قهرمانی در مرحله نخست، دیگر مدعی این وزن است.
امیرحسین میری، محمد یگانه، محمد بیرانوند و امیرحسین حسینی دیگر کشتی‌گیران حاضر در این وزن هستند. حسینی در مرحله نخست نمایش ضعیفی داشت و با تصمیم شورای فنی جواز حضور در این مرحله را بدست آورد.
۱۳۰ کیلوگرم:
بهنام مهدی‌زاده کشتی‌گیر با تجربه تیم ملی و دارنده ۳‌مدال طلای آسیا که با تصمیم شورای فنی از حضور در مرحله نخست معاف شده بود، جدی‌ترین بخت رسیدن به دوبنده تیم ملی است.
شهاب قوره جیلی نیز با کسب عنوان قهرمانی در مرحله نخست، دیگر مدعی این وزن است.
 مجید علیاری، پارسا نظری و مهدی نوری دیگر فرنگی‌کراران حاضر در این وزن هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی