[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۵
  • دوره جدید

حمایت اعتباری از پروژه‌های شهرستانی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس در ادامه برنامه سفر‌های جهادی و پیگیری مشکلات اعتباری طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی استان، به همراه تعدادی از مسئولان محلی از چندین طرح عمرانی نیمه‌تمام شهرستان خرامه بازدید کرد.
بازدید از پروژه نیمه‌تمام هنرستان کار و دانش حضرت صدیقه طاهره(س) با ۴۵ درصد پیشرفت که در سال ۱۳۹۶ احداث آن آغاز شده، از مهم‌ترین برنامه‌های این سفر بود. با توجه به تخصیص ۱۰۰درصدی پروژه و نیاز مبرم شهرستان به تکمیل این پروژه تا پایان شهریور ۱۴۰۳، مقرر شد اسناد مناقصه و انتخاب پیمانکار توسط اداره کل نوسازی مدارس استان تا پایان اردیبهشت جاری انجام و پروژه فعال گردد. همچنین مقرر شد که اداره کل نوسازی مدارس فارس تمام اقدامات لازم را جهت افتتاح پروژه تا پایان شهریور۱۴۰۳ انجام دهد.
در ادامه بازدید از پروژه احداث مجتمع اداری شهرستان خرامه، دیگر برنامه سفر سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس به شهرستان خرامه بود که در جریان این بازدید، مقرر شد فرمانداری شهرستان خرامه نسبت به شناسایی و معرفی اموال مازاد شهرستان به استانداری فارس جهت تأمین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه اقدام کند.
بازدید از پروژه راه اصلی خرامه- نی‌ریز نیز از جمله پروژه‌هایی بود که در این سفر مورد بازدید سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس قرار گرفت. با توجه به پیشرفت فیزیکی بالای پروژه و ابلاغ تخصیص سال۱۴۰۳، مقرر شد عملیات باقی‌مانده پروژه در حوزه استهبان با هماهنگی فرمانداری این شهرستان با جدیت بیشتری دنبال شود.
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس در ادامه سفر خود به شهرستان خرامه از پروژه راه اصلی سعادت‌شهر- ارسنجان- خرامه- سروستان- باب‌انار و ارسنجان- آباده طشک بازدید کرد. با توجه به اتمام عملیات زیرسازی ۱۷ کیلومتر از قطعه ۲ (کمربندی خرامه- شهرک ایثار)، مقرر شد عملیات آسفالت مسیر، حداکثر تا اواسط اردیبهشت‌ماه جاری آغاز شود.
بازدید از پروژه آب‌رسانی به شهر‌های شیراز و خرامه و پروژه‌های تأمین آب شهرستان خرامه از دیگر برنامه‌های سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس در سفر به شهرستان خرامه بود. در جریان این بازدید نیز مقرر شد جلسه‌ای با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب این استان در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تشکیل شود و موضوع خط انتقال آب خرامه و سایر موارد مرتبط با حوزه آب شهرستان خرامه مورد بررسی قرار گیرد.
همچنین در بازدید از پروژه راه اصلی زرقان- قلات- خان‌زنیان، مقرر شد با توجه به اهمیت، پیشرفت فیزیکی و سرعت قابل قبول پروژه، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان پیگیری‌های لازم را در خصوص تأمین و ابلاغ تخصیص مورد نیاز محور لپویی- تنگ خیاره از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور انجام دهد. یکی از اهداف طرح مذکور، ایجاد کمربندی شمالی شیراز و ایمن‌سازی محور‌های مواصلاتی فارس و یکی از محور‌های ارتباطی اتصال آزادراه شیراز- اصفهان به شهرستان شیراز است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی