[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۸
  • دوره جدید

ظرفیت‌های فارس در ایجاد زنجیره ارزش قابل‌توجه است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، غرفه استانداری فارس در ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران در حالی در نخستین روز برگزاری با استقبال مراجعه‌کنندگان و سرمایه‌گذاران همراه شد، که دکتر احمد وحیدی وزیر کشور نیز از آن بازدید کرد و با توانمندی‌ها و زنجیره‌های ارزش این استان در حوزه‌های فولاد، گیاهان دارویی، گردشگری و کشاورزی بیشتر آشنا شد. وی با قابل توجه ارزیابی کردن این ظرفیت‌ها گفت: یکی از اتفاقات خیلی خوب، برگزاری نمایشگاه زنجیره ارزش راهبردی در استان‌ها برای دومین سال متوالی به همت وزارت کشور و استانداری‌هاست. 
وزیر کشور با بیان اینکه تلاش شده زنجیره‌های ارزش در هر استان تعریف و زمینه جذب سرمایه‌گذار برای آنها فراهم شود، اظهار داشت: باید با ارزیابی ابتدا و انتهای زنجیره، بهترین زنجیره‌های ارزش شناسایی و انتخاب شوند. علاوه براین گروه‌هایی که می‌توانند در راستای هم‌افزایی و هدفمندی در استان‌ها تعریف شوند نیز باید مشخص شوند. وحیدی یکی از ویژگی زنجیره‌ها را امکان شکل‌گیری به صورت درون استانی و برون‌استانی عنوان و خاطرنشان کرد: دستیابی به اشتغال‌زایی هدفمند از دیگر ویژگی‌های زنجیره‌های ازرش است. 
وی با بیان اینکه تعداد قابل توجهی زنجیره‌های ارزش در استان‌های مختلف کشور شکل گرفته است، اظهار داشت: خوشبختانه زنجیره‌های ارزش به سمت بلوغ خودشان حرکت می‌کنند و در این نمایشگاه اتفاقات خیلی خوبی همراه با شور و نشاط قابل‌توجهی را شاهد بودیم. 
وزیر کشور تسهیل کار سرمایه‌گذاران و ایجاد زمینه انتخاب برای آنها را از دیگر ویژگی‌های زنجیره‌های ارزش عنوان کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی