[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

توسعه صدرا با هم‌افزایی مدیران ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران صدرا، نشست بررسی مسائل و مشکلات شهر صدرا به دستور دکتر ایمانیه استاندار فارس با ریاست دکتر شیبانی فرماندار شهرستان شیراز و با محوریت شرکت عمران شهر جدید صدرا در فرمانداری شهرستان شیراز برگزار شد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در این نشست گفت: شهر جدید صدرا هم‌اکنون بیش از 200هزار نفر جمعیت دارد که با اتمام 20هزار واحد نهصت ملی مسکن که در حال ساخت است، پیش‌بینی می‌شود جمعیت این شهر به افق چهارصدهزار نفر برسد. پوربهی افزود: هرچند تلاش‌های جهادی فراوانی در یک و نیم سال گذشته برای حل مشکلات شهر صدرا شده، اما این شهر همچنان در بخش‌های مختلف شاهد چالش‌ها و مشکلات عدیده‌ای است که حل آنها مستلزم یک تلاش جهادی و هم‌افزایی همگانی است. او ادامه داد: عمده مشکلات امروز شهر صدرا در بخش‌های درمان و بهداشت، آموزش و پرورش و ورزش است.
مدیرعامل شرکت عمران صدرا ادامه داد: هم‌اکنون 22هزار دانش‌آموز در شهر صدرا مشغول به تحصیل هستند که 9هزار نفر از این دانش‌آموزان به دلیل کمبود مدرسه اجباراً در مدارس شهر شیراز مشغول تحصیل می‌شوند.
پوربهی بیان کرد: هرچند شرکت عمران صدرا در این سال‌ها در جهت توسعه فضاهای آموزشی گام‌های مؤثری برداشته است، به طوری که چندین مدرسه در حال ساخت را در برنامه داریم، اما همچنان این شهر با کمبود هفده مدرسه روبه‌روست.
او افزود: عقب‌ماندگی‌هایی در شهر صدرا در حوزه درمان و بهداشت و ورزش هم وجود دارد که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال با حمایت دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل ورزش و جوانان فارس بخش زیادی از آنها برطرف خواهد شد.
مدیرعامل شرکت عمران با بیان اینکه 22 اداره در شهر صدرا مستقر هستند، افزود: این شرکت آمادگی این را دارد که برای استقرار ادارات دولتی و توسعه اماکن ورزشی، آموزشی و بهداشتی زمین و زیرساخت‌های لازم را مهیا کند.
پوربهی گفت: در یک و نیم سال گذشته تلاش شده است با برنامه‌ریزی‌های مدون و دریافت برنامه‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت از ادارات مختلف در شهر صدرا گامی مؤثر در جهت برداشتن مشکلات برداریم؛ برنامه‌ریزی مدونی که برای نخستین بار در تاریخ شهر صدرا انجام شده ‌است. مدیرعامل شرکت عمران صدرا به مشکلات جاده ۱۰ و نیم کیلومتری قره‌پیری اشاره کرد و افزود: کار اجرایی این جاده به عهده شرکت عمران صدراست. حدود شش و نیم کیلومتر این جاده که در حریم شهر صدرا قرار دارد، آماده آسفالت است، اما مابقی که در حوزه شهر شیراز قرار دارد، کار تملک آن که وظیفه شهرداری شیراز است، انجام نشده و مهم‌ترین مانع پیشرفت این پروژه همین موضوع است. گویی اتمام این جاده که می‌تواند برای شهروندان شیرازی هم حائز اهمیت باشد، در اولویت شهرداری شیراز قرار ندارد. او ادامه داد: امروز برای رفع مشکلات شهر صدرا بیش از 8همت اعتبار نیاز است که این مبلغ اعتبار 36 سال شرکت عمران صدرا و شهرداری شهر صدراست، اما اگر یک تلاش همگانی در سطح استان و شهر صدرا قرار انجام شود، قطعاً حل مشکلات در کمترین زمان ممکن شدنی است.
در این جلسه مصوب شد از سهم سه درصد که شهرداری به آموزش و پرورش استان واریز می‌کند، این اعتبار مستقیماً صرف ساخت و توسعه اماکن آموزشی شهر صدرا شود و در این حوزه تهاتر شود.
همچنین قرار شد از ظرفیت خیران و همایش خیران که قرار است در 28 و 29 اردیبهشت‌ماه در شهر صدرا برگزار شود، در جهت حل مشکلات آموزشی شهر صدرا استفاده شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی