[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۰
  • دوره جدید

روند اجرای مسکن ۱۰۰۰ واحدی خرامه در مسیر پیشرفت ، روزنامه شیراز نوین

اصغر ایزدی مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان خرامه در خصوص روند پروژه‌های نهضت ملی مسکن گزارشی ارائه داد و بیان داشت: با تلاش‌های صورت گرفته، روند احداث واحدهای نهضت ملی مسکن در این شهرستان در فازهای مختلف با پیشرفت مناسب در حال اجراست.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، ایزدی از پالایش و تعیین تکلیف پرونده ۲۷۰۰ نفر از متقاضیان نهضت ملی مسکن در این شهرستان خبر داد و گفت: در فاز نخست اجرای این طرح با تخصیص زمین به ۱۶۰ نفر از واجدان شرایط در زمینی به مساحت ۴ هکتار روبه‌روی مصلی نمازجمعه کار نهضت ملی مسکن وارد فاز اجرایی شد. مدیر بنیاد مسکن شهرستان خرامه اضافه کرد: پرداخت تسهیلات در بانک مسکن خرامه به میزان بالغ بر ۳۸میلیارد تومان و پیگیری اجرای شبکه‌های آب و گاز ︎ از دیگر اقدامات در فاز نخست طرح بود. مدیر بنیاد مسکن شهرستان خرامه از اجرای فاز ۲ این طرح خبر داد و گفت: تخصیص زمین به ۸۸۰ نفر از متقاضیان واجد شرایط در زمینی به مساحت ۷۰ هکتار از جمله عملکردهای بنیاد مسکن در فاز دوم است.
به گفته وی، در اجرای قانون جهش تولید مسکن در شهر خرامه با پیگیری‌های مستمر سازمان‌های راه و شهرسازی و بنیاد مسکن، فرمانداری، شهرداری، شورای شهر خرامه، بانک مسکن و ادارات خدمات‌‌رسان اقدامات مؤثری در این مرحله انجام شده است. ایزدی ادامه داد: ساخت واحدهای مسکونی با جدیت و تحت لوای تصمیمات شورای مسکن شهرستان در دست ساخت می‌باشد. همچنین تأمین اعتبار به منظور پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی به ازای هر واحد ۵۵۰میلیون تومان در بانک مسکن و تسهیلات مسکن روستایی به ازای هر واحد ۳۵۰میلیون تومان در بانک صادرات در دست پیگیری است. 
مدیر بنیاد مسکن شهرستان خرامه با بیان اینکه تسهیلات ۵۵۰میلیونی پس از صدور اسناد قطعات تخصیص شده توسط اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان و انجام امور بانکی و اجرای واحد مسکونی توسط متقاضیان بر اساس پیشرفت ساخت به حساب متقاضی واریز خواهد شد، افزود: برابر قانون و با عنایت به بند ۱۲ ماده ۹ قرارداد اجاره عرصه قطعه تخصیصی در طرح نهضت ملی مسکن واگذاری امتیاز، خرید و فروش قطعه به هر نحو خلاف مقررات می‌باشد و با معامله‌کنندگان بر اساس ماده ۱۱ قرارداد برخورد و نسبت به فسخ قرارداد واگذاری اقدام خواهد شد. در این ارتباط دفاتر اسناد رسمی و مشاورین املاک دخالت‌کننده و مؤثر در معامله تحت پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت. افرادی که عملیات احداث را شروع نکرده‌اند، اخطار پیامکی برای آنها ارسال شده است. افراد از زمان تخصیص زمین باید بر اساس برنامه زمان‌بندی که به امضای متقاضی رسیده، عملیات ساخت انجام شود. در صورت تأخیر در شروع و تکمیل ساخت حذف و امتیاز به متقاضیان دیگر که در لیست انتظار بودند، واگذار خواهد شد و مبلغ پرداختی به حسابشان عودت داده می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی