[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

معجزه این دانه براى کاهش وزن، روزنامه شیراز نوین

تخم کتان می‌تواند بهترین دوست شما در برنامه‌ کاهش وزن‌ باشد و در عین حال به مهار بسیاری از مشکلات سلامتی از فشارخون و دیابت گرفته تا کلسترول بالا کمک کند.
به گزارش صد آنلاین، دانه‌ کتان یا همان تخم کتان، منبع غنی از اسیدهای چرب امگا ۳، آنتی‌اکسیدان، پروتئین و فیبر خوراکی است.
این بذر مغذی و پرخاصیت، مملو از فیبر خوراکی محلول در آب است و می‌توانید با مصرف آن از گرسنگی و دل‌ضعفه‌های بین وعده‌های غذای اصلی جلوگیری کنید. متخصصان تغذیه همچنین مصرف دانه کتان را به افرادی که از یبوست رنج می‌برند، توصیه می‌کنند.
تخم کتان همچنین منبع گروهی از ریزمغذی‌ها موسوم به لیگنان‌هاست که آنتی‌اکسیدانی قوی است و در عین حال خواص استروژنی دارد؛ این آنتی‌اکسیدان همچنین برای پیشگیری از برخی انواع سرطان از جمله سرطان سینه و پروستات مفید است.
تخم کتان علاوه بر این‌ها به بهبود عملکرد مغز به ویژه در کودکان مبتلا به اوتیسم و اختلال نقص توجه - بیش‌فعالی کمک کرده و برای کنترل علائم افسردگی مفید است.
این دانه همچنین به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند، خواص ضدپیری دارد و برای پوست و مو نیز مفید است.
به گزارش ایندیا تایمز، با این‌وجود متخصصان تغذیه در هند می‌گویند تمام این خواص را زمانی می‌توانید از مصرف تخم کتان به دست آورید که «دانه آسیاب‌شده» آن را مصرف کنید، چون اگر دانه‌های کتان را به طور کامل و با پوست بخورید، احتمالاً بدون آنکه ترکیبات مقوی آن از طریق روده جذب شوند، این دانه‌ها همان‌طور با پوست از بدن دفع می‌شوند.
بنابراین پودر تخم کتان یا همان دانه‌های آسیاب‌شده را مصرف کنید، زیرا در واقع، روده نمی‌تواند پوسته بیرونی و سخت این دانه‌ها را هضم کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی