[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

رویداد مشترک حافظ- گوته در شیراز برگزار شود، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز طی پیامی خطاب به پیتر کلینه، انتصاب وی به‌عنوان شهردار جدید وایمار آلمان را تبریک گفت.
مهندس اسکندرپور در پیام خود به شهردار خواهرخوانده شیراز اظهار داشت: تصدی شما در مدیریت اجرایی شهر وایمار را تبریک گفته و امیدوارم در دوره خدمت خود موفق و پیروز باشید.
وی با اشاره به تأثیرات سازنده خواهرخواندگی شیراز و وایمار یادآور شد: هشت سال از زمان انعقاد پیمان خواهرخواندگی بین شیراز و وایمار (در سال 1388) می‌گذرد و  در این مدت این دو شهر مراودات و تعاملات بسیار خوبی به‌ویژه در زمینه مسائل فرهنگی داشته‌اند. شهردار شیراز با بیان این مطلب که ارتباط این دو شهر ریشه‌ای عمیق و فرهنگی دارد گفت: دیوان شرقی- غربی گوته، با الهام از حافظ و فرهنگ ایرانی نگارش شده و علاوه‌بر نمایش باورهای ایرانی و اندیشه‌های حافظ، بازتاب‌دهنده نگاه منتقدانه گوته است.
مهندس اسکندرپور، دیوان گوته را یک نماد تاریخی و فرهنگی بین شیراز و وایمار دانست و تصریح کرد: در راستای ایجاد تعامل بیشتر بین این دو شهر، پیشنهاد می‌کنم رویداد مشترکی به مناسبت دویستمین سالگرد انتشار دیوان غربی- شرقی گوته در شیراز برگزار شود.
وی گفتگوهای مستمر و سازنده شهرداران شیراز و وایمار را زمینه‌ساز همکاری بیشتر در امور فرهنگی دانست و گفت: پیشینه تاریخی، فرهنگی، هنری، ادبی و علمی غنی دو شهر شیراز و وایمار به حدی قابل توجه است که می‌تواند به‌عنوان بستری مناسب برای ایجاد و حفظ روابط متقابل این دو شهر از آنها استفاده کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی