[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

واگذاری امتیاز به قشقایی قطعی شد، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین‌- پویا کیخا 
برق جدید یکی از پرسروصداترین تیم‌های لیگ یک بود. آنها با وجود شروع شگفت‌انگیز، در نیم‌فصل دوم به مشکلات مالی خوردند تا فصل را در عین ناباوری در نیمه دوم جدول به پایان ببرند. همین مشکلات مالی سبب شده مسئولان این تیم به فکر فروش امتیاز به قشقایی بیفتند. در همین رابطه دقایقی به صورت تلفنی با سیدمحمد حسینی سرپرست برق جدید به گفتگو پرداختیم. 
- آقای حسینی توضیح خلاصه‌ای در مورد فصلی که گذشت بدهید. 
ما زمانی که از لیگ دو به لیگ یک صعود کردیم، کسی انتطار نداشت در جمع مدعیان قرار بگیریم. اصولاً تیم‌هایی که از لیگ دو می‌آیند به خصوص تیم‌های خصوصی، به دلیل مسائل مالی سال اول را طوری برنامه‌ریزی می‌کنند که بمانند. اما ما در ادامه با پتانسیلی که دیدیم، فهمیدیم می‌توانیم در رده اول تا ششم قرار بگیریم. آقای تابع بردبار جوری برنامه‌ریزی کرده بود که از نظر اقتصادی به مشکل نخوریم و منابع مالی لازم وجود داشته باشد، اما آن برنامه‌ها شکست خورد. در نیم‌فصل نیز آن مشکلات مالی خود را نشان نمی‌دادند، چراکه بازیکنان به امید اینکه در پایان نیم‌فصل نیمی از قراردادشان را بگیرند صبر کردند، اما هنگامی دیدند باشگاه مشکلات مالی فراوانی دارد، از ما جدا شدند. سایر باشگاه‌های لیگ برتری و لیگ یکی ثروتمند وقتی این مسائل را دیدند به بازیکنان ما پیشنهاد همکاری دادند تا آنها از ما جدا شوند. البته ما هم در نیم‌فصل برای رفع مشکلات جلسات زیادی با ارگان‌های مختلف از جمله اداره ورزش و جوانان، شهرداری، شورای شهر و استانداری برگزار کردیم که آنها هم در وسع خودشان به ما کمک کردند، اما واقعیت این است که با کمک آنها فقط ۱۰-۱۵‌درصد از منابع مالی مورد نیاز ما جور شد و نتوانستیم بازیکنان را حفظ کنیم. در نیم‌فصل دوم از چند بازیکن جوانمان استفاده کردیم که هنوز به سطح بزرگسال نرسیده بودند و بیشتر در حد لیگ برتر امیدهای کشور بودند. من همیشه اعتقاد داشته‌ام جوان تا بخواهد بازیکن شود، باید 6مربی عوض کند. در نیم‌فصل علاوه بر بازیکنان سرمربی وقت نیز از ما جدا شد و آقای اسماعیلی آمد که نتایج خوبی نگرفت و رفت و پس از آن هم رحمان رضایی سرمربی ما شد. مطمئن باشید در آینده بیشتر از جوانانی که ما استفاده کردیم می‌شنوید. 
- شما در پایان نیم‌فصل در برنامه تلویزیونی گفتید فقط ۴بازیکن از جمع ما جدا می‌شوند، اما بعد از آن هم 3بازیکن دیگر برق جدید را ترک کردند تا تعداد جداشدگان به 7برسد. 
ما آن موقع در نظر گرفته بودیم که می‌توانیم بخشی از منابع مالی را جور کنیم اما موفق نشدیم. اگر می‌توانستیم جور کنیم احتمالاً شوریابی و فیروززاده در شیراز می‌ماندند. البته این بچه‌ها هم وقتی دیدند دوستانشان از تیم جدا شده و پتانسیل تیم کاهش یافته است، تصمیم به جدایی گرفتند. 
- برگردیم به پایان هفته بیست و دوم. مدیریت از آقای اسماعیلی خواست استعفا بدهد یا خودش استعفا داد؟
خودش استعفا داد. آقای اسماعیلی مانند یک معلم بود؛ بادانش و دلسوز و باشخصیت. وقتی دید نمی‌تواند با این تیم ادامه دهد و در تیم تأثیرگذار باشد، جمع ما را ترک کرد. وقتی عمق فاج فاجعه را دید و احساس کرد با ماندن اوضاع بدتر می‌شود، ترجیح داد برود.  
- ظاهراً قرار است امتیاز به قشقایی واگذار شود. 
بله؛ خوشحالم برخلاف بهمن که امتیازش را به خونه به خونه فروخت تا آن تیم مدعی شود، ما امتیاز را به تیم ریشه‌داری مثل قشقایی از استان خودمان می‌فروشیم و نمی گذاریم امتیاز از استان بیرون رود. 
- قطعی شده؟ 
بله، فکر می‌کنم صددرصد قطعی شده، صحبت‌هایشان را با یکدیگر انجام داده‌اند و این امتیاز منتقل خواهد شد.
- تکلیف سهمیه لیگ دو قشقایی چه می شود؟
ظاهراً معاوضه شده و سهمیه لیگ دو در اختیار برق جدید قرار گرفته. من از تصمیم مدیرعامل باشگاه خبر ندارم، اما ممکن است مدیرعامل باشگاه تصمیم به فروش این امتیاز بگیرند. 
- حرف پایانی؟ 
از اداره ورزش و جوانان، همه هواداران و مسئولانی که ما را حمایت کردند تشکر می‌‌کنم. از بازیکنانی نیز که در این چند سال ما را یاری کردند تشکر ویژه‌ای می‌کنم. امیدوارم با حمایت مسئولان، شیراز در آینده صاحب تیم لیگ برتری شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی