[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۵
  • دوره جدید

توجه به معلمان در اولویت امور قرار گیرد، روزنامه شیراز نوین

فرمانده سپاه فجر فارس با اشاره به اهمیت کار آموزش و پرورش برای پیشرفت و ترقی کشور، از تمام فرماندهان سپاه نواحی استان خواست توجه به مسئله معلم را در اولویت قرار دهند.
سردار یدالله بوعلی در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: رهبر معظم انقلاب از معلمی به عنوان برترین و شریف‌ترین شغل یاد می‌کنند و این بدان جهت است که اگر تربیت خوب محقق شود، جامعه پیشرفت خواهد کرد.
وی گفت: اگر قرار است کشور راه پیشرفت و ترقی را طی کند و به آن برسد، همه باید به مجموعه آموزش و پرورش و معلمان کمک و یاری برسانند.
فرمانده سپاه فجر استان فارس خطاب به همه فرماندهان سپاه سراسر استان گفت: باید به مسئله توجه به معلم به عنوان اولویت نگاه کنند و از همه ظرفیت‌ها استفاده کنند.
بوعلی تصریح کرد: کمک به آموزش و پرورش باید به نحوی باشد تا این مجموعه در مأموریت ذاتی خود که تعلیم و ‌تعلم و تربیت فرزندان این کشور است، موفق شود؛ چراکه سود این کار به همه آحاد جامعه خواهد رسید.
فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: در کنار کارهای شکلی و روزمره گرامیداشت مقام معلم، باید به ‌موارد اثرگذار و محتوایی نیز توجه شود؛ چراکه این کارها منجر به ماندگاری تقدیر از معلم خواهد شد. بوعلی تأکید کرد: از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیانی که در کشور هستند، باید برای کمک به آموزش و پرورش در حوزه‌های پژوهشی استفاده شود.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس هم در این نشست گفت: انسان‌ها خلیفه الهی و اشرف مخلوقات روی کره زمین هستند و معلمان وظیفه تربیت این افراد را برعهده دارند و به همین دلیل جایگاه معلم جایگاهی والا و بالاست.
فرشید قاسمی با اشاره به بیانات رهبری در خصوص نزدیک شدن به قله‌ها تصریح کرد: معلمان استان فارس در طلیعه روز و هفته بزرگداشت مقام معلم با صعود به قله «بل» در شهرستان اقلید نشان دادند که در مسیر معلمی همواره سخت‌کوش و در حال صعود هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در استان فارس هفته معلم با شعار معلمان ماندگار و برگزیده با هدف ترویج تفکر اندیشه‌های اسلامی، خصوصاً اندیشه استاد شهید مرتضی مطهری آغاز می‌شود. مدیرکل آموزش و پرورش فارس بیان کرد: دبیرخانه ستاد بزرگداشت مقام معلم در استان فارس از اول بهمن سال گذشته تشکیل شد. قاسمی به فرایند انتخاب معلم نمونه در استان اشاره کرد و گفت: در مرحله مدرسه‌ای این فرایند نزدیک به ۱۳هزار و ۲۰۰ معلم مشارکت کردند. در ارزیابی اولیه و در سطح مدارس، تعداد ۸هزار و ۷۰۰ نفر معلم توسط کمیته‌های ارزیابی به مرحله بعدی راه یافتند.
به گفته وی، تعداد ۵۴۰ داور در قالب تیم‌های ۳نفره معلمان راه‌یافته به مرحله منطقه‌ای را از جهت مدارک و مستندات و نیز حضور در کلاس درس آنان، مورد ارزیابی قرار دادند و تعداد ۱۷۷ نفر از معلمان استان به‌عنوان منتخبان منطقه‌ای معرفی شدند.
قاسمی ادامه داد: این معلمان به مدت ۴ روز در مرکز استان حضور پیدا کرده و ضمن ارائه تدریس عملی و حضوری، توسط ۱۵ داور استانی مورد ارزیابی قرار گرفته و در نهایت ۹ نفر از آن‌ها به عنوان منتخب استانی برگزیده شده و به مرحله‌ کشوری راه یافتند. مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در بخش انتخاب معلمان برتر در گروه‌های پنج‌گانه کیفیت‌بخشی مدارس شامل مدیر، معاون، مشاور، مربی پرورشی و مراقب سلامت نیز بعد از انتخاب ۴۵۶ نفر از آن‌ها به عنوان منتخبان منطقه‌ای، تعداد ۳۰ نفر از آن‌ها بر اساس امتیازات مکتسبه توسط اداره‌کل به عنوان برگزیدگان استانی معرفی شدند که از این تعداد، ۵ نفر از آن‌ها به مرحله کشوری راه یافتند. ایمان ایمانی‌فر، مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان فارس نیز در این جلسه از راه‌اندازی قرارگاه استانی هویت‌افزایی معلم در استان فارس برای اولین بار در کشور خبر داد و گفت:‌ تلاش داریم ارتقای جایگاه و شأن معلم در همه برنامه‌ها مدنظر قرار گیرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی