[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

فتح رکورد تولید با برنامه‌ریزی‌ و سرمایه‌گذاری‌های هدفمند، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز، از رشد 104درصدی تولید این شرکت در سال گذشته خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی شیراز، مهندس احمدرضا حیدرنیا در جمع هیئت‌مدیره این شرکت از توسعه و پیشرفت پتروشیمی شیراز، به عنوان یکی از پیشگامان صنعت پتروشیمی ایران طی سال‌های اخیر سخن گفت و اظهار داشت: این شرکت با اتکا به برنامه‌ریزی‌های دقیق، سرمایه‌گذاری‌های هدفمند و تلاش بی‌وقفه کارکنان خود، توانسته گام‌های بلندی در مسیر تحقق اهداف بردارد. وی به رشد چشمگیر این شرکت در عرصه تولید در سال 1402 به‌عنوان یکی از شاخص‌ترین دستاوردها اشاره و عنوان کرد: پتروشیمی شیراز در سال گذشته موفق به رشد 104درصدی تولید محصولات نسبت به ظرفیت اسمی واحدها شد. مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز همچنین افزایش تولید بیش از 105هزار تنی علی‌رغم حاکمیت محدودیت‌هایی همچون قطعی گاز را نشان‌ از تعهد و تلاش مجموعه پتروشیمی شیراز برای افزایش سهم خود در بازار داخلی و خارجی برشمرد و خاطرنشان کرد: تولیدات 10 سال اخیر این شرکت نشان می‌دهد که پتروشیمی شیراز در یک روند صعودی مستمر قرار دارد و با وجود چالش‌های پیش رو، به طور مداوم در حال ارتقای سطح تولیدات خود است.
 افزایش 25درصدی سهم پتروشیمی شیراز از فروش اوره
حیدرنیا عنوان کرد: سهم تولید و فروش محصول اوره در بین شرکت‌های اوره‌ساز در سال‌های 1401 و 1402 به‌خوبی نشان‌دهنده رشد سهم پتروشیمی شیراز در این زمینه است و این روند نشان می‌دهد که سهم تولید اوره پتروشیمی شیراز در سال 1402 در بین اوره‌سازهای کشور 25 درصد و سهم فروش این شرکت نیز به 25 درصد رسیده است. به گفته وی، این افزایش نشان‌دهنده افزایش توان تولیدی و ارتقای کیفیت محصولات پتروشیمی شیراز است که منجر به افزایش سهم این شرکت در بازار داخلی و خارجی شده است. مدیرعامل شرکت پتروشیمی همچنین به پیشرفت قابل‌توجه پروژه‌های توسعه‌ای علاوه بر افزایش تولید، اشاره و در این خصوص نیز خاطرنشان کرد: پروژه ساخت کارخانه تولیدی کیسه که از اسفند 1401 آغاز شده، تا پایان سال 1402 به پیشرفت 22درصدی رسید. این پروژه با هدف بومی‌سازی و استفاده از حداکثر توان تولید داخل در حال اجراست و انتظار می‌رود با بهره‌برداری از آن، گامی دیگر در راستای تحقق اهداف خودکفایی کشور برداشته شود.حیدرنیا به صرفه‌جویی ارزی حاصل از بومی‌سازی توری‌های کاتالیست پلاتین- رودیوم در پتروشیمی شیراز اشاره کرد و این مهم را نیز گامی مهم در راستای خودکفایی صنعت پتروشیمی کشور و تحقق ایران قوی برشمرد.
 صرفه‌جویی ارزی بیش از 4میلیون یورویی
وی اضافه کرد: این دستاورد با صرفه‌جویی ارزی بیش از 4میلیون یورویی نشان‌دهنده عزم و اراده متخصصان ایرانی در مسیر خودکفایی و قطع وابستگی به منابع خارجی است. مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز همچنین با اشاره به اهمیت این دستاورد در صنعت پتروشیمی کشور، گفت: اسید نیتریک به عنوان ماده اولیه در تولید نیترات آمونیوم، یک محصول کاملاً راهبردی در صنایع مختلف است و بومی‌سازی کاتالیست توری‌های پلاتین- رودیوم، استمرار تولید این محصول را تضمین و کشور را از وابستگی به منابع خارجی بی‌نیاز می‌کند. حیدرنیا در خاتمه سخنانش به برنامه‌های آتی این شرکت نیز اشاره کرد و با تأکید بر استمرار توسعه و پیشرفت شرکت پتروشیمی شیراز در سال 1403، گفت: افزایش تولید، ارتقای کیفیت محصولات، توسعه بازارهای صادراتی و بومی‌سازی فناوری جزو مهم‌ترین برنامه‌های ما در سال جاری است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی