[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۵
  • دوره جدید

شهرک دارویی بیضا در صدر توجهات ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: شهرستان‌های سپیدان و بیضا در اولویت‌های اصلی ‌طرح‌های توسعه‌ای و ایجادی این شرکت است. سید مسعود عظیمی در دیدار با اردوان اکبرپور، منتخب مردم شهرستان‌های سپیدان و بیضا در مجلس دوازدهم با تشریح برنامه عملیاتی جهش تولید این شرکت در ابعاد فنی و زیرساختی، خدمات حمایتی و طرح‌های توسعه‌ای و ایجادی در شهرستان‌های سپیدان و بیضا گفت: موقعیت ویژه این شهرستان‌ها ‌نظیر وضعیت مناسب آب و هوایی، فاصله نزدیک با مرکز استان، وجود منابع انسانی توانمند و قرارگیری آزادراه شیراز - اصفهان در شهرستان بیضا و محور مواصلاتی شیراز به یاسوج در شهرستان سپیدان ظرفیت بی‌بدیلی را برای جذب سرمایه‌گذار فراهم می‌کند و این شرکت در راستای مأموریت اصلی خود در زمینه فراهم کردن زیرساخت‌های تولید و صنعت تلاش خود را برای تحقق این هدف انجام می‌دهد.
وی با اشاره به برنامه این شرکت برای تکمیل زیرساخت‌های شهرک دارویی بیضا، از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی شهرک صنعتی بزرگ در بخشی از اراضی همجوار این شهرستان و شهرستان زرقان خبر داد و گفت: در این زمینه بررسی‌ها و بازدیدهای میدانی انجام شده و در مرحله انتخاب اراضی با رویکرد جذب مشارکت مردم در ایجاد شهرک‌های صنعتی جدید هستیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه هم‌اکنون 8 شهرک و ناحیه صنعتی دولتی و غیر‌دولتی در شهرستان‌های سپیدان و بیضا وجود دارد، گفت: شهرک‌ها و نواحی صنعتی همایجان، سپیدان 3 و ناحیه صنعتی شهید جاویدی و نیز شهرک‌های صنعتی غیردولتی فراسان و کامپوزیت سازه ماندگار در شهرستان سپیدان و شهرک‌های صنعتی دارویی و ملوسجان و ناحیه تل بیضا نیز در شهرستان بیضا ایجاد شده‌اند.
عظیمی با بیان اینکه تاکنون 121 قرارداد سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی سپیدان و 78 قرارداد نیز در شهرک‌ها و نواحی بیضا منعقد شده است، گفت: در مجموع در شهرک‌های صنعتی دولتی این دو شهرستان 93 واحد بهره‌بردار با اشتغال 1956نفر مشغول به فعالیت هستند، تأکید کرد و گفت: شهرک دارویی به‌عنوان یکی از گزینه‌های سرریز سرمایه‌گذاری کلان‌شهر شیراز در نظر گرفته شده است و برای ما اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت. وی افزود: در دو سال گذشته و با اختصاص126میلیارد تومان اعتبار، روند اجرای طرح‌های زیرساختی در شهرک دارویی شتاب گرفت و طرح‌های زیرساختی نظیر زیرسازی، خیابان‌کشی و شبکه داخلی فاضلاب در فاز نخست شهرک صنعتی انجام شد؛ طرح‌های تکمیلی نظیر اجرای شبکه اختصاصی انتقال برق نیز با پیشرفت فیزیکی مناسب در حال انجام است.
وی با اشاره به پیشرفت 90 درصدی عملیات اجرایی طرح خط انتقال برق شهرک صنعتی دارویی بیضا، گفت: این خط دومداره با اعتبار 25میلیارد تومان با ظرفیت حدود ۱۲مگاوات برق به طول ۱۱ کیلومتر از پست برق بیضا تا شهرک صنعتی در مرحله اجرا قرار دارد که با بهره‌برداری از آن در نیمه نخست امسال برق این شهرک صنعتی تأمین می‌شود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه در زمینه تأمین آب نیز ۱۰ لیتر بر ثانیه انشعاب آب با اعتبار ۲۰میلیارد تومان خریداری شده است، گفت: عملیات اجرایی خط انتقال در مرحله مکان‌یابی و جانمایی است. 
وی همچنین از تکمیل عملیات زیرسازی فاز یک با اعتبار 52میلیارد تومان، شبکه فاضلاب با مبلغ 22میلیارد تومان و شبکه داخلی آب با 7میلیارد تومان خبر داد و گفت: سایر پروژه‌ها نیز در مرحله برآورد و انجام عملیات اجرایی قرار دارند.
عظیمی با اشاره به اینکه شهرک دارویی در زمینی به مساحت ۱۸۰ هکتار ایجاد شده است، افزود: در این شهرک صنعتی بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی مستقر خواهند شد و پیش‌بینی می‌شود در این واحد‌ها برای افزون‌ بر ۵ هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد شود.
اردوان اکبرپور، منتخب مردم شهرستان‌های سپیدان و بیضا در مجلس دوازدهم نیز در این جلسه با تشکر از اقدامات انجام‌شده در حوزه ایجاد و توسعه زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی این حوزه انتخابیه بر پیگیری به منظور رفع مشکلات و اجرای طرح‌های توسعه‌ای تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی