[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

لاریجانی: رفتار غربی‌ها به‌ویژه آمریکایی‌ها کاملاً مخل امنیت جهانی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: فرزندان‌مان باید بدانند که چه سوابق، نامه‌نگاری‌ها و حرف‌هایی در جریان توافق هسته‌ای صورت گرفت و کشورها به چه اصولی دست یافتند و همه اصول چگونه توسط آمریکایی‌ها به سادگی زیر پا گذاشته شد.
به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در دیدار با معلمان و مدیران آموزش و پرورش که به مناسبت هفته معلم در مجلس مشروطه برگزار شد گفت: شیطنت آمریکا در توافق هسته‌ای داستان طولانی دارد و امروز مقام معظم رهبری در دیدار با شما عزیزان به خوبی مسیر را روشن کردند و به صورت خلاصه گذشته مسائل بین ایران و کشورهای طرف قرارداد در برجام را بیان کردند و راهبردهای آینده جمهوری اسلامی را تبیین کردند.
نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: روند اتفاق افتاده در موضوع برجام تجربه بسیار مؤثری است که کشورهای غربی به‌ویژه آمریکا نشان داد که نگاه‌شان به کشورها از بالا به پایین است و هر وقت احساس کنند، بازی را به هم می‌زنند که این مسأله در موضوع هسته‌ای رخ داد. این در حالی است که خود آمریکایی‌ها تقاضا، درخواست و نامه‌نگاری برای انجام مذاکرات داشتند که این مذاکرات با شروطی آغاز شد و بعد از چند سال منجر به توافق برجام شد که این توافق به تأیید سازمان ملل رسید. رفتارهای غربی‌ها به‌ویژه آمریکایی‌ها کاملاً مخل امنیت جهانی است چرا که به هیچ تعهد و توافقی پایبند نیستند و کار با آنها برخلاف ادعاهایشان بسیار مشکل است.
لاریجانی تأکید کرد: رفتار آمریکایی‌ها در دنیا موجب ناامنی می‌شود چرا که آنان به هیچ تعهدی پایبند نیستند و در صحنه بین‌المللی عامل گسست هستند. البته جمهوری اسلامی ایران تجربه‌های زیادی در این زمینه دارد که می‌تواند برای شرایط فعلی به کار آید تا از این شرایط عبور کنیم. این مسأله در روابط بین‌الملل باقی می‌ماند که کشوری که مدعی مدیریت جهان است و علی‌القاعده باید به نظامات بین‌الملل بیش از دیگران پایبند باشد تا چه اندازه غیرمسئولانه رفتار می‌کند. کسانی که مدعی مدیریت جهان هستند باید بیش از دیگران به نظامات و اصول بین‌المللی پایبند باشند، اما متأسفانه این‌طور نیست و به همین دلیل آشفتگی در صحنه بین‌المللی مشاهده می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی