[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

تسریع در عمران روستایی با بهره‌گیری از سامانه‌های فناوری اطلاعات ، روزنامه شیراز نوین

نعیمی سرپرست دفتر فناوری اطلاعات بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه ارائه بسیاری از خدمات در بنیاد مسکن با تعریف سامانه‌های الکترونیک و به‌صورت غیر حضوری انجام خواهد شد گفت‌: تسریع در عمران روستایی و شفافیت امور حداقل  مزیت کارکرد بهره‌گیری از سامانه‌های فناوری اطلاعات است‌.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس‌، دکتر نعیمی در همایش بازآموزی سامانه جامع مدیریت ساخت و ساز و نظام فنی روستایی اظهار داشت‌: هر فرد روستایی می‌تواند با دسترسی به اینترنت خانگی یا کافی‌نت‌ها همه امور ثبت نام ساخت و ساز روستایی  و تقاضا و ثبت نام و درخواست خود را از طریق سامانه ارائه بدهد.سامانه الکترونیک با ارائه کد رهگیری به روستایی و متقاضی، همه فعالیت‌ها را به صورت سیستماتیک انجام می‌دهد‌.
وی با بیان اینکه کاهش رفت و آمدها و صرفه‌جویی در وقت با استفاده از این سامانه‌ها قطعاً اثرات مثبتی خواهد داشت گفت: برخی روستاها 600‌تا 700‌کیلومتر با مراکز استان‌ها فاصله دارند و حداقل سه تا چهار ساعت باید طی کنند تا به مرکز استان برسند. با توسعه خدمات فناوری و ایجاد زیرساخت‌ها همه این رفت و آمدها حذف شده است.
سرپرست دفتر فناوری اطلاعات بنیاد مسکن کشور ادامه داد: برای تعیین وضعیت زمین و دریافت وام و صدور سند و همه خدماتی که بنیاد ارائه می‌کند دیگر نیازی به حضور فیزیکی افراد نیست و متقاضی  با دریافت یک کد رهگیری همه فعالیت‌ها را به صورت سیستماتیک  دنبال می‌کند. تقاضاها در این سامانه با شفافیت بررسی می‌شود و به دهیاران نیز رونوشت داده می‌شود و آنها نیز به همه داده‌هایی که در سیستم ثبت شده است دسترسی دارند.
دکتر نعیمی گفت‌: توسعه فناوری در مناطق روستایی امری بسیار جدی است و باید هم جدی گرفته شود. همه ارگان‌های دیگر نیز در این رابطه وارد عرصه شده‌اند‌، بنیاد مسکن نگران توسعه فناوری در سایر دستگاه‌ها و حوزه‌ها نیست در عین حال ما هم دراین عرصه ورود کرده و خدمات را مبتنی بر وب و سامانه ثبت کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه تابوی عدم ارتباطات بین بخشی در بنیاد مسکن شکسته شده و ارتباطات منسجم و با ایمنی و امنیت بالا درحال انجام است گفت: پاسخگویی به استعلام‌ها برای اعطای انشعاب آب و برق و سایر خدمات، همه در زیرساخت‌ها دیده شده است.
سرپرست دفتر فناوری اطلاعات بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه عمران روستایی و مسکن روستایی در این رابطه متحول خواهد شد و انقلابی در تسریع روند کار ایجاد  می‌شود گفت‌: کار فیزیکی و پاسخ به استعلام‌ها به صورت فیزیکی با فراگیرشدن سامانه‌ای الکترونیک و فناوری اطلاعات در روستاها به‌طور کامل حذف خواهد شد و همه فعالیت‌ها و پیگیری‌ها در سامانه به صورت الکترونیک دنبال می‌شود .
در این نشست  مهندس زمانی، مدیر‌کل بنیاد مسکن استان فارس  برخی از قابلیت‌های توسعه فناوری اطلاعت در استان فارس را تشریح کرد و گفت‌: بنیاد مسکن ورود به سامانه‌های الکترونیک و فناوری در روستاها را آغاز کرده است و بیش‌از 30درصد از اطلاعات حوزه عمران روستایی به سامانه وارد شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی