[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۸
  • دوره جدید

عملکرد مسکن و شهرک‌سازی قابل‌قبول است، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی-گروه خبر
 معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن گفت: طی ۲ سال گذشته تاکنون افزون بر ۴۵هزار هکتار زمین به ساخت بالغ بر یک میلیون و ۸۰۰هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در کشور زمین اختصاص یافته است.
تقی رضایی در همایش تخصصی منطقه‌ای پایش برنامه‌های اجرایی سازمان ملی زمین و مسکن که در شیراز برگزار شد، گفت: طی ۲ سال گذشته تاکنون افزون بر ۴۵هزار هکتار زمین به ساخت بالغ بر یک میلیون و ۸۰۰هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در کشور زمین اختصاص یافته و علاوه بر این، حدود ۱۳هزار هکتار زمین نیز برای ایجاد شهرک‌های جدید در کشور مکان‌یابی شده که مجموع این زمین‌ها بسیار قابل‌توجه بوده و دارای عملکرد بسیار بالایی است.
وی هدف از برگزاری این همایش را انتقال تحارب موفق استان‌ها به یکدیگر، پایش برنامه اجرایی ادارات کل و پیگیری برنامه اجرایی ادارات کل و همچنین پیگیری تأمین زمین در راستای نهضت ملی مسکن و سیاست‌های تبیینی دولت خدمتگزار و مقام عالی وزارت راه و شهرسازی بیان کرد.
رضایی ادامه داد: یکی از روش‌های تأمین زمین از طریق توافقات است که با توجه به اهمیت موضوع ضمن حمایت همکاران در تحقق این امر باید در سلامت کار دقت شود تا در آینده با چالش و مشکل مواجه نشویم.
معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن گفت: در بحث تأمین زمین، طی دهه‌های گذشته شاهد یک عقب‌ماندگی در کشور بوده‌ایم، اما در ۲ سال گذشته توانستیم میزان قابل‌توجهی زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تأمین کنیم.
رضایی گفت: در استان فارس نیز در بحث تأمین زمین به ویژه در آنجا که با کمبود مواجه بوده‌ایم در قالب توافقات و تغییر و تحول اراضی اقدامات خوبی انجام شده و این اقدامات باید ادامه داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی