[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

نوسازی مدارس سنگی در فارس، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
استخدام چهار هزار معلم جدید در فارس، بهره‌مندی از ظرفیت‌های سپاه فجر استان، معرفی 80 معلم الگو، بازگشایی سامانه رتبه‌بند، ایجاد قرارگاهی برای تکریم مقام معلمان و تلاش در راستای هویت‌افزایی دانش‌آموزان از مهم‌ترین مواردی بود که مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس به آنها اشاره کرد. مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: چهار هزار و ۲۰۶ معلم ابتدایی، متوسطه و هنرآموز در آزمون استخدامی ۱۴۰۳، جذب آموزش‌وپرورش فارس می‌شوند.
نوسازی کادر تعلیم و تربیت
فرشید قاسمی روز سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران به مناسب هفته گرامیداشت مقام معلم، افزود: یک‌هزار و ۸۸ نفر در دوره دبیری، یک‌هزار و ۵۷ مربی امور تربیتی و مشاور، ۳۵۴ هنرآموز و یک‌هزار و ۷۰۷ نفر در دوره ابتدایی جذب می‌شوند و تلاش می‌شود علاوه بر جذب، فرآیند آموزش آنها نیز پیش از آغاز سال تحصیلی انجام شود.وی ادامه داد: علاوه بر این به منظور تأمین نیروی معلم، امسال سامان‌دهی نیروی انسانی و نقل‌وانتقالات معلمان نیز تا پایان تیر ماه حل و فصل می‌شود و از ظرفیت حق‌التدریس، بازنشسته‌ها و خرید خدمات نیز استفاده می‌کنیم. مدیرکل آموزش‌و‌پرورش فارس با بیان اینکه ایران قوی با معلم و آموزش‌وپرورش قوی ساخته می‌شود، ادامه داد: ۱۲هزار و ۵۰۰ معلم جوان استان فارس در چهار تشکل معلم‌محور معلمان قوی ۱۴۱۴، کنگره استانی معلمان انقلاب اسلامی، معلمان جوان ایران و معلمان راهیان تحول سازمان‌دهی شدند.
رأی‌گیری برای انتخاب معلمان نمونه
قاسمی با بیان اینکه امسال یک معلم فارس در میان ۱۵ معلم نمونه کشور قرار گرفت، گفت: در ابتدا معلمان نمونه در سطح مدارس با رأی ۴۲ هزار دانش‌آموز و ارزیابی ۵۴۰ داور انتخاب شدند، سپس ۱۷۷ معلم در سطح منطقه برگزیده شدند و طی چهار روز با یکدیگر به رقابت و تدریس عملی پرداختند، پس از این مرحله با ارزیابی از سوی ۱۵ داور متخصص، ۹ نفر به مرحله کشوری راه‌ یافتند. وی ادامه داد: امسال فرآیند انتخاب معلم نمونه متفاوت بود و تنها ۲۰ معلم و پنج نفر از میان فعالان کیفیت بخشی به آموزش شامل مدیران، معاونان و مربیان پرورشی و بهداشت به‌عنوان نمونه انتخاب شدند. قاسمی اعلام کرد: فاطمه زارعی، معلم مقطع متوسطه دوم ناحیه ۲ آموزش‌وپرورش شیراز موفق شد عنوان معلم نمونه‌ را کسب کند. مدیرکل آموزش‌و‌پرورش فارس اظهار کرد: معلمان نمونه و برتر می‌توانند تجربه‌های آموزشی موفق خود را در سامانه الف‌تا ثبت کنند تا مورد استفاده همه معلمان کشور قرار گیرد.
پاداش میلیاردی برای معلم نمونه
وی گفت: معلم نمونه کشوری یک میلیارد ریال و برگزیده استانی ۴۰۰میلیون ریال پاداش دریافت می‌کنند. قاسمی ادامه داد: امسال در اقدامی ابتکاری، علاوه بر معلم نمونه، معلم الگوی فارس نیز انتخاب شد و در این قالب ۸۰ فرهنگی که در تدریس و فعالیت خود اقدامات خلاقانه و ایثارگرانه داشتند معرفی شدند. مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: تشکیل قرارگاه «هویت‌افزایی مضاعف به مقام معلم» فارس با ریاست استاندار و عضویت شهردار، فرمانده سپاه فجر، نماینده ولی فقیه، رئیس بسیج فرهنگیان و مدیرکل آموزش‌وپرورش تشکیل شد تا تکریم معلم تنها به یک روز و هفته محدود نماند و در همه ایام سال تداوم یابد. وی عنوان کرد: براساس مصوبات این قرارگاه، همه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید یک روز در ماه را به حل و فصل مشکلات معلمان اختصاص دهند. 
قاسمی افزود: براساس این مصوبات، تا پایان هفته جاری دفتر حمایت قضایی و مشاوره حقوقی ویژه معلمان با کمک دادگستری فارس راه‌اندازی می‌شود تا به این قشر فرهنگی خدمت‌رسانی کند.
بهره‌مندی از ظرفیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
وی ادامه داد: در نشست مسئولان آموزش‌وپرورش با فرمانده سپاه فجر و فرماندهان سپاه در شهرستان‌های فارس، مقرر شد همه امکانات این نیروی انقلابی در خدمت تکریم معلمان قرار گیرد.
قاسمی گفت: توافقات خوبی در زمینه تأمین مسکن معلمان میان آموزش‌وپرورش و متولیان نهضت ملی مسکن انجام شده و تا پایان هفته جاری خبرهای خوبی به آنها اعلام می‌شود.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس اظهار کرد: رتبه‌بندی معلمان از افتخارات دولت سیزدهم است که سال گذشته به سرانجام رسید؛ با این‌حال در گام نخست اجرای هر طرح وجود برخی اعتراض‌ها طبیعی است. قاسمی اعلام کرد: تا پیش از آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳- ۱۴۰۴ سامانه رتبه‌بندی برای بارگزاری مدارک جدید معلمان بازگشایی می‌شود. وی ادامه داد: مدارس محل ۱۸ نوع یادگیری است و برای تحقق این هدف، فضای آموزشی تأثیر بسزایی دارد؛ مدارس سنگی در فارس شناسایی شده و به سازمان نوسازی مدارس نیز تأکید شده تا فضاهای آموزشی لازم منطبق با استانداردهای لازم برای افزایش یادگیری مد نظر باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی