[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۸
  • دوره جدید

وقتی ظرفیت‌های فارس چشم‌نوازی می‌کند، روزنامه شیراز نوین

در چهارمین روز نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران رقم خورد؛
وقتی ظرفیت‌های فارس چشم‌نوازی می‌کند

کورس مذاکرات هیئت‌های تجاری داخلی و خارجی در غرفه استان فارس

براساس آخرین آمار دریافتی تا بعد از ظهر دوشنبه تعداد کل مذاکرات تجاری و غیرتجاری در غرفه استان فارس سه‌رقمی شد و از یکصد مذاکره گذشت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، چهارمین روز از ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران(اکسپو2024) در حالی آغاز به کار کرد که غرفه استان فارس همچنان پررونق میزبان مسئولان ارشد کشور و همچنین سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بود. براساس آخرین آمار دریافتی تا بعد از ظهر دوشنبه تعداد کل مذاکرات تجاری و غیرتجاری در غرفه استان فارس سه‌رقمی شد و از یکصد مذاکره گذشت. ظرفیت‌های قابل‌توجه استان فارس در بخش‌های مختلف به شکلی است که چشم هر بیننده و مراجعه‌کننده‌ای را به خود جلب می‌کند.
خاطر نشان می‌شود روز دوشنبه میثم لطفی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی کشور، محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی، دکتر حسن نژاد، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر عباسی، مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه ‌گذاری و اشتغال وزارت کشور، فولادگر، معاون کسب و کار وزیر صمت، دکتر علیخانی، رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، رئیس میز صادرات سازمان توسعه و تجارت ایران، دبیر دوم سفارت سنگال، استاندار بوشهر، تعدادی از معاونان استانداری های بوشهر، سمنان و قزوین به همراه مدیران برخی از شرکت‌های بزرگ تأمین مالی کشور و یک هیئت مذاکره‌کننده بزرگ روسی از نزدیک با توانمندی‌های استان فارس آشنا شدند.
گفتنی است ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران(اکسپو  2024) ابتدای هفته جاری با حضور فارس و 30 استان دیگر کشور در محل نمایشگاه‌های بین‌اللملی تهران آغاز به کار کرد. تا بعد از ظهر دیروز در این رویداد 20 محصول جدید استان فارس در حوزه فرآیندها و تولیدات رونمایی شد و چندین تفاهم‌نامه همکاری و سرمایه‌گذاری با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی منعقد شده است.
هدف از برگزاری این نمایشگاه 5روزه فراهم کردن زمینه‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در حوزه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، شیلات، فرش و صنایع دستی، گردشگری، دارو، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، محصولات آرایشی، بهداشتی، صنعت ساختمان، خدمات فنی مهندسی و پتروشیمی اعلام شده است.
استان فارس نیز با تأکید بر معرفی زنجیره‌های ارزش در زمینه‌های فولاد و گیاهان دارویی مشارکت جدی در این رویداد مهم اقتصادی را در دستور کار قرار داده ‌است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی