[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

چمنیان: می‌خواهیم با تکرار قهرمانی آسیا دوباره به جام جهانی برویم، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران با انتقاد از وضعیت تیم جوانان گفت: انتظار می‌‌رفت برای ساخته شدن آینده فوتبال، پیوستگی بین نسل‌ها ادامه پیدا کند.
عباس چمنیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره حضور تیم فوتبال زیر 16سال ایران در تورنمنت قطر که با مقام دومی ایران همراه بود اظهار داشت: بعد از بازی‌های مقدماتی قهرمانی آسیا، تیم نوجوانان دیگر بازی تدارکاتی مناسبی برگزار نکرده بود. همیشه به این موضوع اشاره کرده بودم که یکی از کمبود‌های تیم، نبود بازی‌های تدارکاتی در خارج از کشور است. اردوی قطر اردوی بسیار خوبی بود که برای بازیکنان بسیار مهم بود، چون 10بازیکن ما اولین بار بود که از کشور خارج می‌شدند. هم تونس تیم خوبی بود و هم قطر که بازی با آنها باعث بالارفتن تجربه بین‌المللی تیم شد. این دو کشور با تیم زیر 17سال در این مسابقات حضور داشتند و بچه‌های ما زیر 16سال بودند.
وی با اشاره  به اردوی دیگر تیم فوتبال نوجوانان که قرار است از اواخر اردیبهشت در چین شروع شود گفت: در این تورنمنت نیز سه بازی خوب مقابل چین، ژاپن و قرقیزستان برگزار می‌کنیم. با این حال قبل از آغاز مسابقات قهرمانی آسیا به بازی‌های تدارکاتی بیشتری احتیاج داریم، چون با این سه بازی جمع بازی‌های تدارکاتی‌مان به عدد 5می‌رسد، درحالی که در برنامه ما 12بازی تدارکاتی وجود دارد. فدراسیون دنبال این موضوع است تا بازی‌های تدارکاتی بیشتری برگزار کنیم. تیم‌هایی که در این مسابقات حضور دارند تیم‌های کامل و آماده‌ای هستند و خیلی از آنها اردو‌های سختی پشت‌ سر گذاشته‌اند. برای همین ما هم باید به بهترین شکل آماده شویم.
سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران درباره هدف‌گذاری این تیم در مسابقات قهرمانی آسیا عنوان کرد: چیزی که هدف‌گذاری شده، قهرمانی در این مسابقات است و می‌خواهیم برای دومین بار پیاپی به جام‌جهانی هم راه پیدا کنیم. با توجه به نمایش خوب ایران در دوره پیشین جام جهانی، علاقه‌مندی رسانه‌ها و مردم به این رده سنی بیشتر شده است. قرار است این تیم هم در همان مسیری که تیم قبلی وجود داشت قدم بردارد. می‌خواهیم قهرمان آسیا شویم و برای اولین بار در این رده و برای دومین بار پیاپی به جام جهانی صعود کنیم تا فضا کماکان برای پیشرفت بازیکنان و توسعه فوتبال باز باشد.
چمنیان در خصوص تیم فوتبال جوانان که بعد از مسابقات مقدماتی آسیا سرمربی ندارد و تمرینات این تیم دیگر برگزار نمی‌شود خاطرنشان کرد: به این مسئله از دو بُعد می‌توان نگاه کرد. اول اینکه ما رسالت خودمان را زمانی که بازیکنان این تیم در رده نوجوانان بودند انجام داده‌ایم تا آنها بتوانند خودشان را به سطح اول فوتبال دنیا برسانند. مسئولیتمان را انجام داده‌ایم و حالا این مسئولیت با بقیه است. این یک نگاه است و نگاه دیگر این است که بازیکنان زمانی عملکردشان خوب می‌ماند که تیم خوبی داشته باشند. با صعود نکردن تیم جوانان به مرحله نهایی مسابقات قهرمانی آسیا، یک خلاء به وجود آمده که این خلاء می‌تواند به آینده فوتبال ایران آسیب برساند.
وی با اشاره به غیبت 40ساله تیم فوتبال امید ایران در المپیک یادآور شد: در این سال‌ها این موضوع باعث به وجود آمدن یک خلاء بین تیم‌های جوانان و بزرگسالان شده است. هرچند این خلاء با توجه به حضور بازیکنان رده امید در لیگ برتر کمتر به چشم‌ می‌آید؛ اگر این اتفاق در رده‌های دیگر مثل جوانان پیش بیاید، خلاء به مراتب بزرگ‌تری احساس می‌شود.  بعد از درخشش تیم نوجوان در آسیا و جام‌ جهانی انتظار می‌‌رفت برای ساخته شدن آینده فوتبال، برنامه‌ها و پیوستگی بین نسل‌ها ادامه پیدا می‌کرد. برای همین است که باید در انتخاب کادر فنی و بازیکنان و موارد دیگر حساسیت زیادی به خرج داد.
سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران با بیان اینکه نباید اجازه دهیم در بین نسل‌های فوتبالی خلاء به وجود بیاید، به تسنیم گفت: این موضوع باعث از بین رفتن انگیزه‌ها و استعداد‌ها می‌شود. الان این اتفاق با نبود تیم جوانان برای این رده رخ داده است. شاید عده‌ای از آنها با تشکیل تیم امید راهی این تیم شوند، اما بقیه چه؟ تیمی که ما در نوجوانان داشتیم یک تیم اصلی 21نفره و یک تیم 70نفر بود که اگر همین تعداد بعد از ورود به رده جوانان باز هم با برنامه ادامه می‌دادند می‌توانستیم یک گروه خوب برای آینده داشته باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی