[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

پرداخت معوقات مراکز درمانی و داروخانه‌ها، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه گزارش
مدیرکل بیمه سلامت استان فارس از تداوم حمایت‌های دولت از اقشار کم‌برخوردار جامعه به‌واسطه پوشش‌های حمایتی خبر داد.
دکتر علی محمد جعفرپور در گفت‌وگو با شیرازنوین، با اعلام این خبر که میزان پوشش‌های حمایتی بر اساس دهک‌بندی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته است، اظهار داشت: اجرای این طرح نقش ارزنده‌ای در گسترش خدمات عدالت‌محور دارد. وی اظهار داشت: در ابتدا سه دهک اول از خدمات رایگان بیمه سلامت بهره‌مند می‌شدند و سپس به پنج دهک ارتقا یافت تا جمعیت بیشتری از مردم تحت پوشش قرار گیرند.
به گفته این مقام ارشد حوزه سلامت، پوشش‌های حمایتی ویژه بیمه سلامت شامل هزینه‌های فرانشیز بیمارستانی برای سه دهک اول جامعه نیز می‌شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان فارس در بخش دیگری از سخنانش از جبران عقب‌ماندگی‌ها در حوزه پرداخت معوقات خبر داد و افزود: طی روزهای اخیر بدهی‌های مربوط به بهمن و اسفندماه سال گذشته به مراکز درمانی و داروخانه‌ها پرداخت شده است. دکتر جعفرپور در ادامه از پرداخت بدهی به مراکز درمانی مربوط فروردین‌ماه سال جاری خبر داد و افزود: این بدهی در هفته‌های آتی پرداخت خواهد شد. او با بیان اینکه مراکز درمانی و داروخانه‌ای با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند، گفت: حجم بدهی‌های پرداخت شده به مراکز درمانی بخش خصوصی در استان فارس بالغ بر یکصدمیلیارد تومان برای بهمن و اسفندماه سال گذشته است.
مدیرکل بیمه سلامت استان فارس در ادامه از انعقاد قرارداد با بیمارستان‌های بخش خصوصی به منظور ارائه خدمات گسترده‌تر به جامعه خبر داد و بیان داشت: با گذشت زمان، کیفیت ارائه خدمات الکترونیکی ارتقا می‌یابد.
دکتر جعفرپور با تأکید بر این مطلب که از زیرساخت‌های هوشمند بیمه سلامت در فضای سایبری صیانت ویژه‌ای به عمل می‌آید، اظهار داشت: هوشمندسازی فرایند رسیدگی به اسناد، نقش ارزنده‌ای در ارتقای کیفیت ارائه خدمات دارد.
او چشم‌انداز بیمه سلامت در سال 1403 را پرامید توصیف کرد و بیان داشت: روند ارائه خدمات بیمه سلامت در دولت سیزدهم مثبت و رو به جلو بوده است و امیدواریم این چشم‌انداز تداوم داشته باشد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی