[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

چطور با دارچین قندخون را کاهش دهیم، روزنامه شیراز نوین

بیشتر انسان‌ها از افزایش قند خون رنج می‌برند، اما این را بدانید که استفاده از دارچین بهترین راه برای کاهش قند خون فوری است.
این روزها سطح قند خون به راحتی به خاطر رژیم غذایی ضعیف و مصرف بیش از حد شیرینی و کربوهیدرات تصفیه شده بالا می‌رود. برای درست کردن درمان ساده خانگی که دیابت را کنترل می‌کند از دارچین استفاده کنید. 
در ادامه می‌توانید بفهمید چگونه این ادویه سطح قند خون را به طور طبیعی تنظیم می‌کند. دارچین در حال حاضر به عنوان «جزیره ادویه» در سری‌لانکا شناخته می‌شود و این عنوان به این دلیل است که در واقع، دارچین خواص منحصر به فردی دارد.
دارچین از 2700سال پیش از میلاد توسط چینی‌ها مورد استفاده قرار گرفت. بعدها مصری‌ها آن را با ادویه دیگری وارد کردند. یونانی‌ها و رومیان نیز از آن برای کمک به هضم غذا و نیز داروی هندی استفاده کردند. در غرب، دارچین ابتدا یک محصول لوکس برای ثروتمندان بود، بنابراین، به تدریج محبوبیت پیدا کرد تا اینکه تبدیل به یک محصول آشپزخانه شد.
درمان طبیعی قند خون و کنترل دیابت
دارچین یک درمان طبیعی عالی برای تثبیت سطح قند خون و کنترل دیابت به سه دلیل است:
قند خون را تنظیم می‌کند، سطوح انسولین به جلوگیری از مقاومت انسولین کمک می‌کند و آن را تنظیم می‌کند. این شرایط منجر به مشکلاتی نظیر کلسترول بالا، تری‌گلیسرید و چاقی می‌شود.
افزایش متابولیسم گلوکز در کبد، تحت تأثیر هر نوع دیابت قرار می‌گیرد.
بنابراین، مطالعات علمی تأیید کرده‌اند دارچین می‌تواند برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مفید باشد.
البته همه دارچین‌ها مثل هم نیست. دارچین برای این درمان مهم است. با این حال، ممکن است قوی‌ترین طعم را نداشته باشد اما خواص دارویی زیادی دارد.
چگونه آن را در رژیم غذایی بگنجانید
از کپسول‌ها یا قرص برای درمان بی‌تعادلی قابل توجه سطح قند خون استفاده کنید. در نتیجه، هر روز مقدار معینی را تحت نظارت متخصص پزشکی بخورید.
اگر دوست دارید سطح قند را به طور طبیعی متعادل کنید و از افزایش آن جلوگیری کنید، از خوردن آب نبات جلوگیری کنید.
در زیر برخی ایده‌های عملی (دارچین) در رژیم غذایی آورده شده است:
دارچین با بیشتر شیرینی‌ها به عنوان مواد اولیه همراه می‌شود و آن را به کیک، کلوچه، شیرینی، کلوچه‌ها و غیره اضافه می‌کنند. 
همچنین می‌توانید کمی روی بستنی و دسرهای پایه شیر (ماست، پنیر) بریزید. همچنین با کاکائو، وانیل، نارگیل، شیر یا خامه طعم خوبی می گیرند.
به همین ترتیب می‌توانید دارچین را به بعضی از گوشت و ماهی اضافه کنید تا طعم و مزه منحصر به فردی بگیرد و هضم را بهبود بخشد.
آن را می‌توان به اسموتی‌ها و نوشیدنی‌هایی که با شکلات درست می‌شوند اضافه کنید.
می‌توانید روغن اسانس دارچین را در دفتر رژیم غذایی یا در فروشگاه‌های سلامتی پیدا کنید. بنابراین می‌توانید از آن به طور روزانه استفاده کنید و دقت کنید از روغن‌های اسانس مصنوعی دوری کنید.
شیرینی‌های دارچینی در برخی از کشورهای اروپایی رایج هستند.
نوشیدنی دارچین را برای کاهش سطح قند بنوشید
حالا نوبت می‌رسد به دستور تهیه نوشیدنی مخصوص طبیعی برای کنترل قند خون با دارچین.
نوشیدنی زیر می تواند به کاهش سطح قند خون کمک کند:
مواد لازم
1عدد چوب دارچین
4پیمانه آب (1 لیتر)
نصف قاشق چای خوری برگ‌های استیویا (2 گرم)
1 / 2 لیمو ترش
نحوه آمادگی
دارچین را 15دقیقه در آب بجوشانید.
از روی حرارت بردارید و استیویا را اضافه کنید.
بگذارید 5دقیقه بماند و صاف کنید.
در نهایت، عصاره لیمو را وقتی که نوشیدنی گرم است اضافه کنید.
دستور مصرف
آن را چندین بار در طول روز بین وعده‌های غذایی بنوشید. بنابراین، به حفظ تعادل سطح قند خون کمک خواهد کرد. همچنین می‌توانید بعد از خوردن بیش از حد شیرینی، آن را بنوشید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی