[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

هشدار دولت به بازار احتکار ممنوع، برخورد قاطع می‎کنیم، روزنامه شیراز نوین

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان گفت: هیچ مشکلی در تأمین کالاها وجود ندارد و ارز برای همه نیازهای جامعه تخصیص یافته است ازاین‌رو با هرگونه افزایش نامتعارف قیمت‌ها برخورد قاطع می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، شهرام میرآخورلو با اشاره به گشت‌های ویژه سازمان حمایت و تعزیرات و برخورد با متخلفان افزود: مردم می‌توانند با تلفن 124 و ارتباط با سازمان حمایت و تلفن 135 تعزیرات، هرگونه تخلف قیمتی را اطلاع بدهند و پیگیری کنند، زیرا مشارکت مردم در خصوص کنترل قیمت‌ها همیشه مهم و در کاهش تخلف‌ها مؤثر بوده است.
معاون بازرسی سازمان حمایت با توجه به اهمیت کالاهای اساسی در سبد خانوار گفت: مراقبت ویژه از بازار کالاهای اساسی هم از حیث موجودی و هم از زاویه احتکار یا گران‌فروشی در دستور کار ما قرار دارد و ما هم از تولیدکننده و هم مصرف‌کننده حمایت و با متخلفان و سودجویان به‌شدت برخورد می‌کنیم.
سید عبدالمجید اجتهادی مدیرکل پیشگیری و نظارت سازمان تعزیرات هم گفت: دولت تخصیص ارز را به کالاهای اساسی با نرخ 3800‌تومان و کالاهای غیراساسی و نیز واردات با نرخ مصوب 4200‌تومان تضمین کرده است.
اجتهادی گفت: البته دولت ما‌به‌التفاوت قیمت نرخ ارز 3800تومان تا 4200 را برای کالاهای اساسی تأمین می‌کند و طبیعتاً قیمت‌ها نباید افزایشی داشته باشد، حتی در مواردی چه‌بسا باید کاهش داشته باشد، چون بسیاری از کالاهایی که به‌صورت غیررسمی ‌وارد کشور می‌شده با ارز 5000‌تومان یا بیشتر وارد می‌شده و الآن با نرخ رسمی‌4200‌تومان و با ثبت سفارش وارد می‌شود و باید کاهش قیمت داشته باشد.
مسئول تعزیرات راجع به اطلاعیه سازمان حمایت و تعزیرات افزود: این اطلاعیه هم جنبه هشداری دارد و هم جنبه پیشگیری، و تعزیرات با اینکه بیشتر وظیفه رسیدگی به صدور حکم و اجرای حکم را دارد در موضوع پیشگیری و کنترل قاچاق هم کنار سازمان حمایت مشارکت دارد و کمک می‌کند.
اجتهادی گفت: دولت تأمین ارز و کالاها را تضمین کرده و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد و افزایش نامتعارف قیمت‌ها هیچ توجیهی ندارد و با‌شدت با آن و هرگونه تخلف دیگر مثل احتکار برخورد می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی