[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

ابراز امیدواری ترامپ به دستیابی به توافق جدید با ایران، روزنامه شیراز نوین

رییس جمهور آمریکا با اشاره به این که قوی‌ترین، شدید‌ترین و دقیق‌ترین تحریم‌ها علیه ایران اعمال خواهد شد، ابراز امیدواری کرده است که ایالات متحده به توافق جدیدی با ایران دست یابد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا با اشاره به اینکه قوی‌ترین، شدید‌ترین و دقیق‌ترین تحریم‌ها علیه ایران اعمال خواهد شد، ابراز امیدواری کرده است که ایالات متحده به توافق جدید و عادلانه‌ای با ایران دست یابد.
رییس جمهوری آمریکا که در شهر الکارت در ایالت ایندیانا در گردهمایی جمهوری‌خواهان صحبت می‌کرد، باردیگر از دولت باراک اوباما به دلیل امضای توافق هسته‌ای با ایران انتقاد کرد و گفت این توافقی فاجعه‌بار است چرا‌که به ایران اجازه می‌دهد تا آستانه دستیابی به سلاح هسته‌ای برنامه خود را به جلو ببرد.
وی تصریح کرد، با توجه به این، دیگر کشورهای پول‌دار در منطقه به رقابت با ایران پرداخته و به دنبال سلاح هسته‌ای خواهند رفت.
دونالد ترامپ در ادامه به بیان نکات منفی برجام پرداخت و گفت:‌ طبق این توافق ایران ۱۵۰‌میلیارد دلار دریافت می‌کند و علاوه‌بر آن یک میلیارد و هشتصد‌میلیون دلار پول نقد نیز دریافت کرد که ایران آنها را صرف فعالیت‌های ویرانگر و مرگبار خود در سراسر خاورمیانه کرده است. ما قوی‌ترین، شدیدترین و دقیق‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال خواهیم کرد.
دونالد ترامپ در ادامه گفت من امیدوارم بتوانم با آنهابه توافقی دستیابیم، توافقی خوب، یک توافق عادلانه‌- یک توافق خوب که برای آنها بهتر باشد، اما ما نمی‌توانیم به آنها اجازه بدهیم که به سلاح هسته‌ای دست یابند.
رییس جمهوری آمریکا گفته است: ما می‌بایست به سایت‌های ایران دسترسی داشته باشیم. ما می‌بایست به سایت‌های نظامی ‌آنها دسترسی داشته باشیم تا مطمئن شویم که آنها تقلب نمی‌کنند.
دونالد ترامپ همچنین در ادامه سخنرانی خود برجام را مایه «شرمساری» آمریکا دانست و به مسأله بازداشت ملوانان آمریکایی در دوران توافق هسته‌ای توسط ایران اشاره کرد و گفت، به یاد بیاورید ۱۰‌ملوان که در برابر چشم جهانیان تحقیر شدند و بدون دلیل بازداشت شدند.
دونالد ترامپ در بخش دیگری از سخنرانی خود به انتقاد از «پرداخت پول» در ازای آزادی شهروندان آمریکایی از ایران در دوران باراک اوباما پرداخت.
دونالد ترامپ روز چهارشنبه نیز هشدار داده بود که ایران یا باید مذاکره کند یا اتفاق دیگری خواهد افتاد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی