[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۲۲
  • دوره جدید

بایرن یک اسلحه مرگ‌بار خرید، نه یک مهاجم!، روزنامه شیراز نوین

هیچ بازیکنی به اندازه هری‌کین در فصل نخستش برای تیمش گلزنی و گلسازی نکرده است. به گزارش «ورزش سه»، از‌دست‌دادن دوازدهمین قهرمانی متوالی برای بایرن مونیخ یک اتفاق بسیار تلخ بود تا علی‌رغم صعود این تیم به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا، هواداران بایرن مونیخ از فصل 2023/24 به‌عنوان یک فصل ناموفق یاد کنند، اما این مسئله با سلطه آنها بر روی آمارهای لیگ کاملاً تضاد دارد.
هری‌کین به‌عنوان مهاجم انگلیسی بایرن مونیخ که در تابستان 2023 به رویای کسب جام‌های فلزی راهی آلمان شد، اکنون در پایان فصل باز هم به‌مانند دوران حضورش در تاتنهام جز افتخارات فردی، نتوانسته افتخاری کسب کند و این مسئله برای او بسیار دردسرساز شده است.
هری‌کین در این فصل از مسابقات روی 45 گل در فوتبال آلمان اثر‌گذار بوده و به‌عنوان یک چهره نقل‌و‌انتقالاتی رکوردشکنی کرده است. هری‌کین با دو گلی که در این هفته از بوندسلیگا به ثمر رساند، تعداد گل‌هایش در بوندسلیگا را به عدد 35 رسانده و تنها 6 گل با رکورد رابرت لواندوفسکی تحت عنوان بیشترین گل زده در یک فصل فاصله دارد.
اکنون هری‌کین در این آمار به‌عنوان یک بازیکن، فصل اولی توانسته از آمار و ارقام خاص ارلینگ هالند در فصل گذشته گذر کند و از سال 2000 تاکنون یک عدد خارق‌العاده را ثبت کند. 
هالند پس از پیوستن به سیتی، در فصل نخستش روی 44 گل اثرگذاری مستقیم داشت و پس‌از او، محمد صلاح در نخستین فصل حضورش در لیورپول با 42 گل عنوان‌دار بود. ون پرسی در فصل 2012/13 برای منچستریونایتد 41 گل و زلاتان هم در آن فصل برای پاری سن ژرمن روی 40 گل اثرگذار بوده ولی حالا این آمار تماماً در اختیار هری‌کین است و با توجه به دیدارهای باقی‌مانده بایرن مونیخ، بعید نیست این عدد از 50 هم گذر کند!

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی