[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

سامانه ملی املاک بدون وقفه اجرایی شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه بخش عظیمی از هرج و مرج فعلی بازار مسکن ناشی از انباشت‌ خانه‌های خالی و درپی آن برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا است گفت: دولت با تعلل در اجرای قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی تخلف کرده است. محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از تعلل دولت در اجرای قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی گفت: بخشی از هرج و مرج فعلی بازار مسکن ناشی از انباشت خانه‌های خالی و درپی آن برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا است. رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی باید با راه‌اندازی سامانه ملی املاک اخذ مالیات از خانه‌های خالی را هرچه سریع‌تر آغاز کند افزود: تأخیر در راه‌اندازی این سامانه نشان از نبود عزم جدی برای اجرای مصوبه قانونی درخصوص اخذ مالیات از خانه‌های خالی است. نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وجود بیش از 2.5میلیون خانه خالی در کشور گرانی و رشد حباب قیمت‌ها را دربردارد تصریح کرد: دولت با اخذ مالیات از خانه‌های خالی علاوه‌بر ساماندهی بازار مسکن به کسب درآمدی از این طریق نیز موفق خواهد شد. دولت با اخذ مالیات از خانه‌های خالی علاوه‌بر ساماندهی بازار مسکن به کسب درآمدی از این طریق نیز موفق خواهد شد.
رضایی با انتقاد از تعداد بیشتر خانه‌های خالی در کلانشهرها به ویژه تهران گفت: همانطور که مشاهده می‌شود میزان حباب قیمت مسکن در تهران به مراتب بیشتر از سایر شهرها است که دلیل آن نیز در تعداد رو به افزایش خانه‌های خالی از سکنه است.
وی با بیان اینکه شناسایی خانه‌های خالی از سکنه سخت نیست افزود: دولت باید با اجرایی کردن قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی به احتکار مسکن و در نتیجه تبعات بعدی آن پایان دهد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تأکیدبر اینکه در شرایط کاهش رشد قیمت مسکن مالکان واحدهای مسکونی به امید افزایش قیمت در دوره آتی از عرضه واحدهای خود به بازار خودداری می‌کنند گفت: عدم عرضه مسکن به بازار، خود جرقه رشد حبابی قیمت‌ها و درنتیجه سرایت گرانی به همه بخش‌ها خواهد بود.
وی با بیان اینکه دولت با عدم اجرای قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی تخلف کرده است‌ گفت: بی‌توجهی دولت به راه‌اندازی سامانه ملی املاک در راستای اخذ مالیات از خانه‌های خالی به‌طور حتم تذکر جدی مجلس را درپی خواهد داشت.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس به زودی در نشستی با وزیر راه و شهرسازی به چرایی عدم ورود دولت به موضوع اخذ مالیات از خانه‌های خالی پرداخته و با ایجاد تکالیف بیشتر بر وزارت راه و شهرسازی این مهم را عملیاتی خواهد کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی