[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

رئیس اتاق بازرگانی شیراز: صنایع تبدیلی حمایت شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: بر این باوریم صنایع تبدیلی حلقه چهارم بخش کشاورزی محسوب می‌شود، لذا این بخش باید حمایت شود. به گزارش روابط عمومی اتاق شیراز، جمال رازقی چهارشنبه در نشست تخصصی سالیانه رؤسا و دبیران کمیسیون کشاورزی و آب اتاق‌های سراسر کشور در اتاق بازرگانی شیراز بیان کرد: بخش کشاورزی تنها شامل کاشت، داشت و برداشت نیست بلکه صنایع تبدیلی به‌عنوان حلقه چهارم بخش کشاورزی حائز اهمیت است که باید مورد توجه و حمایت قرار گیرد.
وی افزود: وضعیت صنایع تبدیلی در کشور به‌گونه‌ای است که به جهت ایجاد ارزش افزوده کشور نیاز به قوانین و مقررات خاصی دارد که قوانین برای این بخش باید هرچه سریع‌تر وضع شود. رازقی اظهار داشت: چرا به صنایع تبدیلی مانند صنایعی از جمله خودروسازی، الکترونیک، شیمیایی و پتروشیمی‌ها نگاه می‌شود و همانند آنها مالیات و عوارض اخذ می‌شود. رئیس اتاق بازرگانی شیراز اضافه کرد: بخش کشاورزی از انرژی ارزان و معافیت مالیاتی برخوردار است و چرا صنایع تبدیلی این معافیت‌ها را ندارد بلکه با توجه به اهمیت صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی، از این مهم باید حمایت شود.
وی ادامه داد: همچنین با توجه به معاف بودن بخش کشاورزی از مالیات بر ارزش افزوده، سال‌هاست که بحث خارج شدن صنایع تبدیلی و فرآورده‌های کشاورزی از مالیات بر ارزش افزوده نیز از سوی بخش خصوصی مطرح می‌شود که این نکته قابل تأملی است.
رازقی عنوان کرد: صنایع تبدیلی دارای ارزش افزوده و اشتغالزایی فراوان است که این دو ویژگی نشان از اهمیت این بخش برای حمایت کردن از آن دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی