[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

تدوین ۱۲‌گام پزشک خانواده برای توسعه امکان اجرای ملی برنامه، روزنامه شیراز نوین

قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حاشیه بازدید از مراکز اجرای برنامه پزشک خانواده در فارس، از تدوین ۱۲‌گام اجرایی این برنامه، در شورای معاونان وزارت بهداشت، برای توسعه ملی این برنامه خبر داد.
به گزارش «وب‌دا» در شیراز، دکتر‌ محمد شریعتی، قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صبح روز نوزدهم اردیبهشت، به همراه دکتر فرخی، مدیرگروه برنامه پزشک خانواده کشور از سه مرکز اجرای برنامه پزشک خانواده در فارس، بازدید کردند.
او در حاشیه این بازدیدها، شیراز را دارای یکی از بهترین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در همه حیطه‌ها خواند که در اجرای برنامه پزشک خانواده شهری نیز پیشرو و نخستین مجری آن در کشور بوده است.
دکتر شریعتی افزود: اجرای این برنامه در فارس، با همت مسئولان، کارشناسان، ارائه‌دهندگان خدمت و بخش خصوصی، روزبه‌روز درحال پیش‌رفت و توسعه و اصلاح است.
قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به تلاش‌های ستاد کشوری این برنامه برای اصلاح نواقص آن در ماه‌های اخیر ادامه داد: در بازدیدهای امروز، شاهد رضایتمندی ۹۸درصدی مردم از مراکز مورد بازدید بودیم که اتفاقی مبارک است، اما این باعث غفلت ما از رسیدگی به دیگر مسائل این برنامه نمی‌شود.
این مقام مسئول در وزارت بهداشت، توسعه ارتباطات در این زمینه را موجب بهبود بازدهی کار دانست و گفت: برای آینده برنامه پزشک خانواده، برنامه دقیق و جامعی داریم که به صورت ۱۲گام، در شورای معاونان وزارت بهداشت تصویب شده است.
او با بیان اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی فارس و مازندران، بسیاری از این گام‌ها را طی کرده‌اند‌ گفت: با توجه به هدف روشنی که این برنامه دارد، جایگاه هر‌دانشگاه در اجرای این گام‌ها‌ بررسی شده است.
دکتر شریعتی تأکید کرد: حرکت دو دانشگاه علوم پزشکی فارس و مازندران، باید در راستای این گام‌ها باشد و دیگر دانشگاه‌ها نیز لازم است از تجارب آنها، استفاده کنند.
قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بابیان اینکه نظام پرداخت تیم پزشک خانواده، مبتنی‌بر عملکرد خواهد بود گفت: میزان دریافت تیم پزشک خانواده، براساس تلاش‌های انجام‌گرفته در ارائه خدمت به اعضای تحت پوشش است.
 دکتر شریعتی، قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت به همراه دکتر فرخی، مدیرگروه برنامه پزشک خانواده کشور، از مرکز خدمات جامع سلامت امام حسن مجتبی(ع)، درمانگاه شبانه‌روزی آزادی و مطب دکتر خاکی بازدید کردند.
دکتر شریعتی و دکتر فرخی باتأکیدبر اهداف و سیاست‌های برنامه پزشک خانواده، خدمات پزشکان، مراقبان سلامت، کارشناسان تغذیه و بهداشت روان و میزان رضایتمندی مراجعان را پایش کردند.
بررسی نحوه ثبت خدمات در سامانه «سیب»، چگونگی ارائه خدمات مراقبان سلامت و روش‌های بیماریابی، به‌ویژه در زمینه ابتلا به فشارخون بالا و دیابت، از جمله نکاتی بود که تیم نظارتی وزارت بهداشت آنها را بررسی کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی