[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

دستگاه‌های آموزشی اندیشه شهید مطهری را گسترش دهند، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه امروزه جامعه نیاز دارد اندیشیه‌های تربیتی شهید مطهری را استخراج و در جامعه معرفی و تبیین کند گفت: ضرورت دارد دستگاه‌های آموزشی در راستای تحقق تعلیم و تربیت دانش‌آموزان، اندیشه و رهنمودهای شهید مطهری را نهادینه و به نسل جوان آموزش دهند.
حجت‌الاسلام حمید مقامی در نخستین همایش ملی استاد مطهری که با محوریت بررسی آرا و روش‌شناسی استاد مطهری، نوآوری‌ها و نقدها و با حضور اساتید و دانشجویان برگزار شد اظهار داشت: شهید مطهری از مفاخر و اندیشمندان جامعه به‌شمار می‌رود و به همین منظور گرامیداشت مفاخر و شخصیت‌های ملی و مذهبی اثرگذار از ضرورت‌های فرهنگی و اجتماعی به‌منظور معرفی اندیشه‌های ایشان امری مهم است.
حجت‌الاسلام و‌المسلمین حمید مقامی با اشاره به غنای فکری استاد مطهری‌ اظهار داشت: ظرفیت‌های فراوانی در اندیشه و آرا‌ این استاد برجسته وجود دارد که باید به‌روزرسانی و کاربری شود.
وی دامه داد: طبقه‌بندی علوم در دنیای مدرن می‌تواند براساس نظریه فطرت شهید مطهری انجام شود.
مسئل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: ما می‌توانیم یک نظام تعلیم و تربیت از آرا شهید مطهری استخراج کنیم که افراد را از مهد کودک تا دانشگاه هدایت کند.
مقامی تأکید کرد: شهید مطهری در حوزه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و... نظر و ایده برای ارائه دارد که متأسفانه مغفول واقع‌ شده و نسبت به این استاد بزرگوار اجحاف شده است.
وی با بیان اینکه آثار شهید مطهری فقط خوانده شده و گسترش کمی پیدا کرده اما تلاشی نشده است که به نظام‌های فکری و عملی در جامعه اسلامی تبدیل شود گفت: این همایش تلاشی برای برجسته کردن و کاربردی کردن آرا‌ و نظرات شهید مطهری است.
علیرضا فارسی‌نژاد، عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز و دبیر علمی همایش ملی «استاد مطهری» نیز با اشاره به اینکه برگزاری همایش گام نخست برای شناسایی ظرفیت‌ها در آرای شهید مطهری و بهره‌گیری از آن در جهت تحول در علوم انسانی است اظهار داشت: این همایش یک روزه در سه بخش با موضوعات «تحول در علوم انسانی از دیدگاه استاد مطهری»، «مبانی و نوآوری‌های تعلیم و تربیتی استاد مطهری» و «روش‌شناسی و نقد روشی استاد مطهری» برگزار شد.
وی یادآور شد: در این همایش سه میزگرد تخصصی، آرای استاد مطهری مورد تحلیل و نقد و بررسی قرار گرفت و اساتید بنام و صاحب‌‌نظر کشوری مانند آیت‌الله دکتر احمد بهشتی، عضو مجلس خبرگان رهبری در فارس، استاد مصطفی ملکیان، دکتر محمدتقی سبحانی، رئیس پژوهشکده کلام اهل بیت(ع) قم، دکتر علی‌اصغر خندان، استاد دانشگاه امام صادق (ع)، دکتر رحمت‌الله مرزوقی، استاد دانشگاه شیراز، دکتر حسین سوزنچی، دانشیار گروه علوم اجتماعی دانشگاه باقرالعلوم‌ به ایراد سخنرانی و ارائه نقطه‌نظرات خود در این زمینه پرداختند. به گفته فارسی‌نژاد همایش «استاد مطهری» در سال آینده نیز برگزار خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی