[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۵
  • دوره جدید

تداوم فعالیت کلینیک پیشگیری از شکستگی ثانویه، ناجی مبتلایان به پوکی استخوان، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به افزایش سن جمعیت و نیز تغییر سبک زندگی، از ارائه خدمات پیشگیری از شکستگی‌های ثانویه (استئوپاد) در بیمارستان شهید دکتر چمران شیراز به مبتلایان پوکی استخوان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، «دکتر عباس رضاییان‌زاده» ضمن بیان اینکه روند ابتلا به پوکی استخوان در دنیا به طور چشمگیری در حال افزایش است، گفت: کلینیک پیشگیری از شکستگی‌های ثانویه با همکاری معاونت درمان و با هدف شناسایی و ارائه مشاوره به بیمارانی که به دنبال پوکی استخوان دچار شکستگی شده‌اند، راه‌اندازی شده است.
معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: پس از بروز نخستین شکستگی ناشی از تروما یا پوکی استخوان، ریسک بروز شکستگی‌های بعدی در هر دو گروه مردان و زنان به اندازه 2 تا 3 برابر و در شکستگی مهره‌ای حتی تا 4 برابر افزایش می‌یابد.
او افزود: یکی از شکاف‌های بزرگی که در ارائه خدمات وجود دارد، این است که افرادی که دچار شکستگی استخوان می‌شوند، در معرض خطر بسیار بالاتری برای شکستگی‌های بعدی هستند که از آن تحت عنوان شکستگی ثانویه یاد می‌شود.
دکتر رضاییان‌زاده هدف اصلی راه‌اندازی این کلینیک را ارائه خدمات جامع در قالب نظام یکپارچه پیشگیری از شکستگی به بیماران مبتلا به پوکی استخوان عنوان کرد و افزود: از آنجایی که ۵۰ درصد موارد شکستگی ناشی از پوکی استخوان،‌ شکستگی ثانویه است، در صورتی که بتوانیم افراد دچار شکستگی اولیه را شناسایی کنیم، می‌توانیم با درمان و آموزش آنها جلوی شکستگی‌های بعدی را بگیریم.
این مقام مسئول در دانشگاه ادامه داد: علاوه بر شناسایی بیمارانی که به دنبال پوکی استخوان دچار شکستگی شده‌اند، تشخیص و درمان شکستگی، مشاوره برای درمان پوکی استخوان، انجام تراکم‌سنجی استخوان و آزمایشات تکمیلی، آموزش و پیگیری دوره‌ای بیماران از جمله دیگر خدمات این کلینیک است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی