[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

نخستین طلای ایران را محسنیان گرفت، روزنامه شیراز نوین

به گزارش ایسنا، نخستین مدال طلای تیم ملی کاراته دختران ایران در رقابت‌های کاراته قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا 2018 در بخش کومیته، توسط محسنیان کسب شد.
از صبح روز جمعه 21اردیبهشت‌ماه 1397، رقابت‌های کاراته قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا (کسب سهمیه المپیک جوانان آرژانتین) به میزبانی شهر اوکیناوا در کشور ژاپن آغاز شد. کاراته‌کاهای ایران در دو بخش کاتا و کومیته رودرروی حریفان قرار گرفتند که نخستین طلای ایران در این مسابقات توسط نماینده دختران کسب شد.
در مبارزات وزن ۴۷-کیلوگرم، معصومه محسنیان در اولین مبارزه ۵ بر صفر «شوتی شارما» از هند را برد و در ادامه موفق شد 5 بر 2 «یون چن» از چین تایپه را مغلوب کند و فینالیست شود. او در فینال پس از تساوی یک بر یک مقابل «نونوکو یونموری» نماینده ژاپن، با رأی داوران در‌هانتی برنده شد و نخستین مدال طلای تیم ایران در این دوره از رقابت‌ها را به نام خود ثبت کرد.
اما در وزن ۵۴-کیلوگرم، مهنا میرزایی ۶ بر 2 «آیگریم مورزاکانوآ» از قرقیزستان را شکست داد. سپس 5 بر صفر «نیکیتا چاوان» از هند را از پیش‌رو برداشت. در سومین مبارزه مقابل مارین ناکاگاوا از ژاپن پس از تساوی 3 بر 3 در وقت قانونی مبارزه با رأی داوران بازنده شد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. او در این مبارزه 6 بر 2 مغلوب «لریا روداکوا» از قزاقستان شد و از کسب مدال بازماند.
همچنین در وزن 54+کیلوگرم حدیثه طالبی در اولین مبارزه یک بر صفر مقابل «کاملیا جولمانوآ از قزاقستان نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. در این دوره از رقابت‌ها 385کاراته‌کا از 25کشور شرکت دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی