[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

از عملکرد وزنه‌برداران نوجوان رضایت نداشتم، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم‌های ملی پایه وزنه‌برداری کشورمان معتقد است؛ دغدغه خانواده و اهالی وزنه‌برداری ایران، پشتوانه‌سازی ورزشکاران جوان برای رسیدن به رده سنی بزرگسالان است.
حمید رشیدی، سرمربی تیم‌های ملی وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان، پس از کسب عنوان قهرمانی آسیا با تیم ملی جوانان و جای گرفتن در رتبه چهارمی‌ آسیا با تیم ملی نوجوانان در اورگنج ازبکستان، با بیان این مطلب که آیا از عملکرد شاگردانش در مسابقات قهرمانی آسیا راضی بوده یا نه؟ اظهار داشت: عملکرد نفرات حاضر در رقابت‌های قهرمانی آسیا به میزبانی اورگنج رضایت بخش بود. در رده سنی جوانان بچه‌ها خوب کار کردند و 7ملی‌پوش ما به مدال رسیدند. ولی از عملکرد وزنه‌برداران رده سنی نوجوانان آن‌چنان رضایت نداشتم و در بعضی از اوزان انتظاراتم برآورده نشد.
وی در خصوص قهرمانی تیم ملی جوانان در قاره آسیا برای سومین بار پیاپی خاطرنشان کرد: تیم ملی وزنه‌برداری جوانان با 591‌امتیاز به عنوان قهرمانی دست یافت و توانست 19‌مدال (7مدال طلا، 6‌نشان نقره و 6‌گردن آویز برنز) به‌دست آورد. حسین سلطانی سه مدال طلا در دسته 77‌کیلوگرم، عارف خاکی یک مدال طلا، یک نشان نقره و یک گردن آویز برنز و افشین طاهری یک نشان نقره و یک گردن آویز برنز در دسته 85‌کیلوگرم، رسول معتمدی دو‌نشان نقره و یک گردن آویز برنز در دسته 94‌کیلوگرم، امیر عزیزی سه ‌گردن‌آویز برنز در دسته 105 کیلوگرم، محمد حسین رییسی دو نشان نقره و آرمان محمدزاده سه مدال طلا در دسته 105+ کیلوگرم مدال‌‌‌آوران کشورمان بودند. این جایگاه و کاپ قهرمانی را با مشکلات زیادی برای کشورمان در قاره آسیا حفظ کردیم. تمامی‌ نفرات جوانان با بهترین نمایش و جمع‌آوری حداکثری امتیازات تیم را به عنوان قهرمانی رساندند.
رشیدی درباره قرار گرفتن تیم‌ملی نوجوانان در رده چهارم آسیا نیز به تسنیم گفت: تیم ملی نوجوانان هم با 12‌مدال (‌4‌‌مدال طلا، 3نشان نقره و 5‌گردن‌آویز برنز) توسط محمد توفیق پوزش یک نشان نقره در حرکت یک‌ضرب دسته 85‌کیلوگرم، امیررضا عسگری‌دون یک مدال طلا در یک‌ضرب و دو نشان نقره در دوضرب و مجموع و پوریا اسکندرزاده دو گردن‌آویز برنز در حرکت دوضرب و مجموع دسته 94‌کیلوگرم، رضا اسدی سه گردن‌آویز برنز و علیرضا یوسفی سه مدال طلا با جمع آوری 481‌امتیاز در جایگاه چهارم ایستاد.
سرمربی تیم‌های ملی رده سنی پایه‌ای وزنه‌برداری ایران تصریح کرد: در رده سنی نوجوانان، هدف استعدادیابی است. انگیزه و هدف فدراسیون وزنه‌برداری از حضور وزنه‌برداران نوجوان در رقابت‌های بین‌المللی فقط تجربه‌اندوزی ملی‌پوشان در رقابت‌های پیشرو است. برهمین اساس باید در آینده نزدیک این نوجوانان با سرمایه‌گذاری بیشتر، برای تیم‌های ملی رده‌های سنی بالاتر مقام و مدال به دست بیاورند.
مربی خوزستانی وزنه‌برداری کشورمان تأکید کرد: نباید عملکرد نوجوانان را زیر ذره‌بین قرار دهیم. دغدغه فکری تمامی ‌اهالی وزنه‌برداری، کادر فنی تیم‌های ملی و رییس فدراسیون وزنه‌برداری است که پشتوانه‌سازی به صورت مستمر و مداوم ادامه پیدا کند. بدون شک برای رسیدن ورزشکاران نوجوان به سطح بالای ورزشی مسلتزم برنامه‌ریزی قوی، هزینه و بودجه خاص، که عمر این ورزشکاران حرفه‌ای پس از قهرمانی بیهوده خرج نشود.
وی با تأکید بر این موضوع که باید کاری بکنیم 8‌وزنه‌بردار رده سنی نوجوانان در سال‌های آینده به تیم‌های ملی جوانان و بزرگسالان هدایت شوند گفت: وزنه‌بردار به تنهایی در خانه نمی‌تواند به اوج آمادگی و حضور در مسابقات بین‌المللی برسد. باید امکانات و هزینه زیادی برای برپایی اردوها صرف شود تا یک مدال در رقابت‌های آسیایی و جهانی کسب شود. برای ساختن یک قهرمان نیاز به حمایت همه‌جانبه مسئولان ورزش است. رشیدی در خصوص رها شدن یک قهرمان پس از بازگشت از رقابت‌های برون مرزی عنوان داشت: وقتی مسابقات رده سنی نوجوان و جوان به پایان می‌رسد و ورزشکارانمان با مدال به کشور بازمی‌گردند، دیگر هیچ برنامه و اردویی برای ادامه فعالیت قهرمانی این ورزشکار وجود ندارد. یک جوان 20ساله بدون درآمد و شغل نمی‌تواند خود را در اوج نگاه دارد و باید متولیان و مسئولان ورزش کشور برای هدایت این قهرمانان برای ادامه مسیری قهرمانی برنامه مشخصی را تعیین کنند تا ورزشکار قهرمان ما برای مسابقات رده سنی بالاتر همچنان آمادگی خود را حفظ کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی