[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

لغو مجوز فروش بوئینگ و ایرباس به ایران، روزنامه شیراز نوین

رییس کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از عدم ضمانت اجرایی در قرارداد فروش بوئینگ و ایرباس به ایران گفت: موتور این دو هواپیما آمریکایی است، لذا قراردادها به صورت یک‌طرفه لغو شده است.
محمدرضا رضایی‌کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در توضیح وضعیت فروش هواپیماهای ایرباس و بوئینگ به ایران بعد از خروج آمریکا از برجام گفت: متأسفانه از زمان مذاکرات و عقد قراردادها ضمانت اجرایی قرارداد پیش‌بینی نشده است، هرچند عدم عملکرد و پایبندی طرف آمریکایی قابل پیش‌بینی بود.
لغو مجوز فروش بوئینگ و ایرباس به ایران، موتور دو هواپیما آمریکایی است
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که زمان عقد قرارداد خرید هواپیمای بوئینگ و ایرباس خروج آمریکا از برجام پیش‌بینی و ضمانت اجرایی لازم تعیین می‌شد در حال حاضر با مشکل مواجه نمی‌شدیم زیرا موتور هواپیماهای ایرباس و بوئینگ آمریکایی است لذا با این شرایط امکان ورود ایرباس و بوئینگ به ایران وجود ندارد.
وی افزود: تضامین لازم از طرف قرارداد برای فروش ایرباس و بوئینگ به جمهوری اسلامی اخذ نشده بود بنابراین با خروج آمریکا از برجام شانسی برای ورود هواپیمای ایرباس و بوئینگ به کشور نداریم هرچند پیش از این مذاکرات طولانی انجام و قراردادهایی منعقد شد.
حمایت اروپایی‌ها به عدم لغو مجوز فروش بوئینگ و ایرباس به ایران کمکی نمی‌کند
رضایی کوچی با بیان اینکه قراردادهای ایرباس و بوئینگ یک‌طرفه قطع می‌شود گفت: حمایت طرف‌های اروپایی هم کمکی به فروش هواپیمای ایرباس و بوئینگ به ایران نخواهد کرد زیرا موتور این دو هواپیما آمریکایی است از این رو قراردادها به صورت یک‌طرفه به دلیل مخالفت آمریکا لغو شده است.
ایران برای آخرین سفارش خرید بوئینگ و ایرباس پولی پرداخت نکرده است
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بر اساس اطلاعات دریافتی از وزارت راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران برای آخرین سفارشات خرید هواپیمای بوئینگ و ایرباس هیچ پولی پرداخت نکرده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی