[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

محرومیت ۹۵‌ناشر از حضور در سی‌ودومین نمایشگاه کتاب تهران، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی سی‌و‌یکمین نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به صدور ۲۴۱‌رأی برای ناشران متخلف در این دوره گفت: بر این اساس ۹۵‌ناشر از حضور در نمایشگاه کتاب تهران در سال ۱۳۹۸ محروم شدند.
به گزارش خبرنگار مهر، همایون امیرزاده این خبر را ظهر دیروز شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه و در آخرین روز فعالیت نمایشگاه سی و یکم و در جلسه‌ای که به میزبانی رییس نمایشگاه کتاب با حضور خبرنگاران تشکیل شده بود، اعلام کرد.
وی در ابتدای سخنانش تعیین پست سخنگو برای نمایشگاه کتاب تهران را به معنای انسداد خبری در این رویداد ندانست و تأکید کرد: امکان دسترسی خبری به مسئولان بخش‌های مختلف نمایشگاه برای اصحاب رسانه در هر موضوعی، کاملاً میسر بود و اساساً این یکی از سیاست‌های رسانه‌ای این دوره از نمایشگاه کتاب تهران بود.
رییس هیئت رسیدگی به تخلفات نمایشگاه امسال با بیان اینکه این هیئت در ۹‌روز اول این رویداد ۲۰جلسه برگزار کرده است، در عین حال گفت: ما باید بپذیریم مسائلی که به عنوان تخلف در نمایشگاه کتاب صورت می‌گیرد، بستری غیر از خود نمایشگاه دارد و البته برخوردهایی هم که با این تخلفات انجام می‌دهیم، هدفی را دنبال می‌کنند.
وی در توضیح بیشتر گفت: تخلفات انجام شده در نمایشگاه کتاب، سرریز مسائل و مشکلات موجود در حوزه نشر است؛ پربسامدترین تخلف در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران و دوره‌های گذشته، ارائه و فروش کتاب‌های سایر ناشران بوده است که این مشکل به مسائلی از قبیل کمبود کتابفروشی‌ها و مشکلات شبکه توزیع کتاب برمی‌گردد که البته در نمایشگاه کتاب به صورت سرریز، خود را نشان می‌دهد.
وی ضمن تأکید بر لزوم صیانت از حقوق ناشرانی که به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند و با بیان این نکته که حدود ۹۰درصد از کسانی که به عنوان ناظر با کارگروه‌های مختلف هیئت رسیدگی به تخلفات ناشران فعالیت می‌کنند، از اعضای صنف نشر هستند، اعلام کرد: در ۹‌روز نخست نمایشگاه کتاب این عزیزان ۳۷۱گزارش را مورد بررسی قرار دادند.
وی با اشاره به اینکه به دلیل فرصت اندک، برخی از گزارش‌های واصله به هیئت رسیدگی به تخلفات ناشران برای بررسی و تعیین تکلیف به بعد از نمایشگاه کتاب (حدود دوهفته بعد)، موکول شده است گفت: تا پایان روز نهم و بر اساس ۳۷۱‌گزارش مورد اشاره، هیئت رسیدگی به تخلفات ناشران ۲۴۱‌رأی صادر کرد که بر اساس این آراء ۹۵‌ناشر متخلف از حضور در نمایشگاه کتاب تهران در سال ۱۳۹۸ محروم شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی