[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

ربیعی: به شرایط قبل از برجام برنمی‌گردیم، روزنامه شیراز نوین

علی ربیعی با بیان اینکه خروج ترامپ از برجام نه موجب زیان سیاسی می‌شود و نه در بلند مدت در اقتصاد کشور تأثیرگذار است گفت: قطعاً به شرایط قبل از برجام برنمی‌گردیم.
علی ربیعی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تصمیم رییس جمهور آمریکا برای خروج از برجام اظهار کرد: این تصمیم از دو جنبه سیاست خارجی و سیاست داخلی قابل بررسی است. در سفری که چند روز پیش به دانمارک به عنوان یکی از کشورهای اروپایی داشتم دولت این کشور از برجام حمایت کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه غالب کشورهای اروپایی و ۵‌طرف دیگر برجام از این توافق بین‌المللی حمایت می‌کنند افزود: با خروج ترامپ از برجام دستاوردهای هسته‌ای ایران همچنان پابرجاست؛ ضمن اینکه به شرایط قبل از برجام هم برنمی‌گردیم، چرا‌که تحریم‌های شورای امنیت وجود نخواهد داشت؛ ائتلاف برای جنگ علیه ایران هم وجود ندارد و کشورهای اروپایی به هر سیاقی برای ماندن در برجام برای خود خط‌مشی و مرز مشخص کردند.
این عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: افکار عمومی دنیا، ایران را مقصر نمی‌داند؛ افکار عمومی آمریکا به ویژه طبقه نخبه و روشنفکر این کشور، ترامپ را مقصر ایجاد این جو روانی و خروج این دولت از برجام می‌دانند؛ حاکمیت آمریکا حتی حزب جمهوریخواه نیز مخالفت‌های زیادی با این تصمیم ترامپ کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی