[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

باید روحیه علمی و مسئولیت‌پذیری در دانشجویان تقویت شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آیین گرامیداشت روز استاد و آموزش، ضمن تقدیر از تلاش‌های اساتید دانشگاه در توسعه دانش و پرورش شایسته دانشجویان، بر اهمیت حفظ و ارتقای جایگاه کنونی این دانشگاه، با همت و همدلی تأکید کرد. به گزارش «وب‌دا» در شیراز، دکتر علی بهادر در این آیین با گرامیداشت مقام معلم، روز استاد و هفته آموزش گفت: اساتید وظیفه مهم تربیت دانشجویان و جوانان مملکت را برعهده دارند؛ امیدوارم همه ما اساتید خوبی باشیم و دانشجویان را که آینده‌سازان کشور هستند و در آینده کشور را اداره خواهند کرد به خوبی تربیت کنیم.
او تأکید کرد: در این راستا، باید روحیه علمی و مسئولیت‌پذیری را در دانشجویان ایجاد کنیم و بکوشیم دانشجویان شایسته‌ای پرورش دهیم. دکتر ‌بهادر‌ با اشاره به موفقیت‌های علمی دانشگاه در زمینه‌های مختلف‌ افزود: اگر موفقیتی به دست می‌آید مربوط به همه و حاصل تلاش همه مجموعه دانشگاه است. همه باید کمک کنیم تا دانشگاه هرروز بهتر از دیروز باشد.ما به‌عنوان مسئولان دانشگاه برای توسعه و پیشرفت دانشگاه در سطوح مختلف، نیازمند کمک همه شما اساتید و همچنین دانشجویان هستیم. رئیس دانشگاه با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه‌های مختلف علمی، آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی در کشور سرآمد و دارای رتبه‌های برتر است‌ افزود: امیدوارم این روند ادامه پیدا کند و اساتید دانشگاه همچون گذشته در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی، کوشا و موفق باشند. او در بخش دیگری از سخنانش بر مدیریت هزینه‌ها تأکید و بیان کرد: در راستای کنترل هزینه‌ها، به کمک و همفکری همه شما نیاز داریم تا بدون تغییر در کیفیت خدمات، بتوانیم در این امر موفق شویم.
در ادامه این آیین، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تبریک روز استاد و هفته آموزش‌ گفت: مشارکت اساتید و اعضای هیئت علمی در تصمیم‌گیری پیرامون مسائل آموزشی دانشگاه، بسیار مفید و مؤثر است و باید با همکاری یکدیگر این راه را ادامه دهیم.
دکتر ‌مصباح شمس‌ ابلاغ طرح تحول سلامت را منشأ خدمات بسیاری در حوزه آموزش علوم پزشکی، با تشکیل کارگروه‌ها دانست و افزود: در همین راستا، برنامه‌های عملیاتی برای دانشکده‌ها تدوین شده و اجرای این برنامه‌ها ادامه دارد. او بر بحث کلان‌نگری در حوزه‌های آموزشی تأکید کرد و افزود: در کلان‌منطقه پنج کشوری، باید تلاش کنیم تا بحث کلان‌نگری را زنده کنیم؛ همه باید کمک کنیم تا بر‌اساس تعهدات انجام‌شده در کلان‌منطقه، فعالیت داشته باشیم.
معاون آموزشی یکی از اولویت‌های طرح تحول که دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز موظف به اجرای آن است را حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم برشمرد و تأکید کرد: باید علاوه‌بر آموزش و پژوهش، به موضوع بازار کار نیز توجه شود؛ رسالت دانشگاه‌های نسل سوم حرکت به سمت کارآفرینی و ارتباط با صنعت است.دانشگاهی پیشرفت می‌کند که کارآفرین و دانش‌بنیان باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی